Japon İşi Aşk

0
70

Görme engelli karısının yüzünü güldürmek için iki senesini adayan muhteşem adam!

Kuroki çifti  Japon’yanın kırsalında iki çocuklarıyla mutlu bir hayat süren sıradan bir çiftçi aileydi. Ama bu mutluluk tablosu Kuroki hanımın diyabet hastalığı sebebiyle görme yetisini kaybetmesi üzerine trajik bir hal aldı. Tüm bu olanlardan sonra Kuroki Hanım depresyona girdi ve kendini evine kapattı.

Eşinin bu durumuna üzülen ve onu tekrar güldürmek için bir yol arayan Kuroki Bey sonunda harika bir fikir buldu. Bunun üzerine Kuroki Bey bir çiçek bahçesi yetiştimeye karar verdi. Böylelikle eşi Kuroki Hanım çiçeklerin kokuları ile mutlu olabilecek, bu davetkar kokular onu evden çıkarabilecekti. İki yıllık zorlu bir çalışmanın ardından fikrini hayata geçiren Kuroki Bey, yalnızca eşinin değil dünyanın birçok farklı yerinden bu aşk hikâyesine tanıklık etmek isteyen ziyaretçilerinde yüzünü güldürdü.

Kuroki hanım hiçbir şey göremiyor ama bahçede olmak onu mutlu ediyor.

Japon İşi Aşk

Çift, 1956 yılında evlendikten kısa bir süre sonra bu çiftliğe yerleşti.

Japon İşi Aşk

İki çocukları ile mutlu bir hayat sürerken Kuroki Hanımın rahatsızlığı ile her şey alt üst oldu.

Japon İşi Aşk

Görme yetisini kaybettiği haftadan sonra

Japon İşi Aşk

Kuroki hanım, depresyona girip kendini eve kapattı.Japon İşi Aşk

Karısının bu durumu için üzülen Kuroki bey, bir çözüm bulma arayışına girdi.

Japon İşi Aşk

Ve böylelikle çiçek yetiştirmeye başladı.

Japon İşi Aşk

İki yıl sonra binlerce çiçek kokularını etrafa yaymaya başladı.

Japon İşi Aşk

Zamanla Kuroki Hanım kendisini kapattığı dünyadan çıkıp bahçede keyifli vakit geçirmeye başladı.

Japon İşi Aşk

Kuroki Hanım artık her gün gülüyor!

Japon İşi Aşk

Çeviri: Yeter Şeko

Kaynak; http://www.boredpanda.com/husband-plants-flowers-blind-wife-kuroki-japan/

Önceki İçerikİstanbul’daki Küçük Japonya: Etiler
Sonraki İçerikJaponya’da Özel Günler
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz