Japon Filmleri Bülteni: Umimachi Diary

0
58

Japon Filmleri Bülteni: Umimachi Diary

Umimachi Diary / Our Little Sister (2015)

Yönetmen: Hirokazu Koreeda
Senaryo: Akimi Yoshida
Oyuncular: Haruka Ayase, Masami Nagasawa, Kaho, Suzu Hirose
Gösterim Tarihi: 13 Haziran 2015
Süre: 95 Dakika

Film Hakkında

Akimi Yoshida’nın mangasından uyarlanan ‘’Bizim Küçük Kız Kardeşimiz’’ 4 kız kardeşin dramatik hikayesini anlatıyor. Aynı babadan olan büyük üç kız kardeş 15 yıldır babalarını görmemektedirler ve bir gün onun ölüm haberini alırlar. Bunun üzerine cenazeye gittiklerinde 13 yaşındaki küçük kız kardeşleriyle tanışırlar. Babalarının ölümünden sonra bu yeni kardeşe bakacak kimse kalmadığından büyük kardeşleri küçüklerini de yanlarına alırlar. Ünlü yönetmen Hirokazu Koreeda’dan muhteşem bir yönetim, ilginç ve dramatik aile dramı hikayesi ve Haruka Ayase, Kaho, Suzu Hirose ve Masami Nagasawa’nın başarılı oyunculuklarıyla görülmesi gereken bir film.

Japon Akademi Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu (Haruka Ayase), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Masami Nagasawa ve Kaho) ve En İyi Çıkış Yapan Oyuncu (Suzu Hirose) ödüllerine aday gösterildi. Film ayrıca, San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde İzleyici Ödülü aldı.

Önceki İçerikKyoto’nun Geleneksel Tekne Evleri: Ine No Funaya
Sonraki İçerikShouwa Genroku Rakugo Shinjuu Anime Tanıtımı
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz