Japon Filmleri Bülteni: The Taste of Tea

0
55

Japon Filmleri Bülteni: The Taste of Tea

The Taste of Tea / Çayın Tadı (2004)

Yönetmen: Katsuhito Ishii
Senaryo: Katsuhito Ishii
Oyuncular: Tadanobu Asano, Takahiro Sato, Maya Banno, Satomi Tezuka, Tomokazu Miura, Tatsuya Gashuin, Anna Tsuchiya, Rinko Kikuchi
Müzik: Little Tempo
Gösterim Tarihi: Temmuz 17, 2004
Süre: 130 Dakika

Film Hakkında

Japon yazar ve yönetmen Katsuhito Ishii’nin üçüncü filmi olan The Taste of Tea, gerçeküstü dünyanın içinde sizleri kısa bir yürüyüşe çıkarıyor. Bu yolda Ingmar Bergman’ın Fanny and Alexander filmi ile de karşılaşıyorsunuz.

Japonya’nın kırsalında yaşayan geniş bir ailenin hayatına odaklanan filmde Haruno’nun gözünden ailesinin portresini izleriz. Ergenlik sorunları yaşayan Hajime, anne Yoshiko’nun yeni manga yazma uğraşı peşinde koşturur, büyükbaba Akira ise  Yoshiko’nun mangalarında karakter yaratma çabasındaki tek uğraştır.

Haruno sürekli kendisinin büyük yansımasını görür ve korkar. Bununla mücadele etmenin yollarını arar. Savaştan kalma askeri üstteki eğitim demirinde takla atarsa bu korkusunu yeneceği söylemini duyar ve yasaklanan bölgede kendi mücadelesine başlar.

Birçok film festivalinde 20’ye yakın ödül kazanan bu gerçeküstü filmi izlerken Ozu ve Bergman’ın silüetlerini göreceğinizi söylüyor ve sizleri fragman ile başbaşa bırakıyoruz.

Önceki İçerikSeiyuu Ödülleri 2016 Kazananları Belli Oldu
Sonraki İçerikBir İnsan Olabilme Serüveni: “Yokai Ningen Bem”
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz