Japon Filmleri Bülteni: Taiyou No Uta

0
53

Japon Filmleri Bülteni: Taiyou No Uta

Taiyou No Uta / Güneşe Ağıt (2006)

Yönetmen: Norihiro Koizumi
Senaryo: Kenji Bandō
Oyuncular: YuiTakashi Tsukamoto, Kuniko AsagiGoro Kishitani, Sogen Tanaka, Airi Toyama
Müzik: Yui
Gösterim Tarihi: 17 Haziran 2006
Süre: 119 Dakika

Film Hakkında

Loş sokak ışığının altında açan ayçiçeğinin ölümsüz şarkısız sizleri bekliyor.

Japon şarkıcı Yui’nin de başrolünde oynadığı Taiyou No Uta, 2016’da aynı isimle Amerikan versiyonu çekilmiştir. Ayrıca filmin orijinal film müziği CD’si de bulunmaktadır.

Teninde bulunan alerjiden dolayı UV ışınlarına maruz kaldığında cildi bozulan ve ölüm tehlikesi olan Kaoru, güneşe çıkamadan ev hapsi bir hayat yaşamaktadır. Gündüzleri uyurken geceleri tek tutkusu olan gitarını çalmak için sokağa çıkarak yazdığı şarkıları çalmaktadır. Bunun dışında yine her gün evinin karşısındaki otobüs durağını izlemekte ve buradan arkadaşlarıyla sık sık sörf yapmaya giden Kōji Fujishiro’yu izlemektedir.

Yine bir gün geceleyin şarkı söylemek için kuzeni ile sokağa çıkar ve burada Koji’ye rastlar. Peşinden koşar ve ondan hoşlandığını söyler. Neye uğradığını şaşıran Koji donar kalır. Bundan sonraki gün Kaoru üzülmesin diye kuzeni onun için Koji’yi araştırmaya başlar ve ikisinin arasındaki ilişkiyi oluşturacak delileri toplamaya başlar.

Yine bir gün evin karşısındaki durakta Kaoru, gitarıyla şarkıyla söylerken Koji onu görür ve etkilenir. Uzun bir sohbet ederler ve müzikli gecelerin eşsiz bir sevginin bestesine uzanan birliktelik başlar.

https://www.youtube.com/watch?v=KrQt-B5ow5k

Önceki İçerikHayal Fabrikası Animelerde Gerçek Dünyanın Yansıması
Sonraki İçerikHai to Gensou no Grimgar Anime Tanıtımı
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz