Japon Filmleri Bülteni: Sweet Rain

0
54

Japon Filmleri Bülteni: Sweet Rain

Sweet Rain/Accuracy of Death

Yönetmen: Masaya Kakei

Senaryo:  Kotaro Isaka (roman), Masaya Kakei,Hirotoshi Kobayashi

Yapımcılar: Toru Horibe, Takaya Kurata, Masaru Kamikura

Oyuncular: Junko Fuji, Mitsuru Fukikoshi, Takuya Ishida,Takeshi Kaneshiro, Manami Konishi, Ken Mitsuishi, Jun Murakami, Erika Okuda

Tür: Fantastik, Dram

Gösterim Tarihi: 22 Mart 2008

Süre: 113 Dakika

Film Hakkında

Kakei Masaya’nın yönetmenliğini üstlendiği film Kotara Isaka’nın  The Accuracy of Death adlı romanından uyarlanmıştı. Aynı zamanda Takeshi Kaneshiro bu filmle birlikte 6 yıl aradan sonra Japon sinemasına dönüş yapmıştır.

Chiba (Takeshi Kaneshiro) bir ölüm meleği (shinigami). Bir insan beklenmedik bir şekilde ölmeden önce ona 7 gün verir ve bu 7 gün içerisinde, ölecek kişinin hayatını inceler ve bu doğrultuda ölmesine veya yaşamasına karar verir. Chiba insanların hayatlarıyla ve yaptıklarıyla pek ilgilenmez, diğer Shinigmiler gibi müziğe düşkündür.

Sıradaki görevi Fujika’dır. Fujika sevdiği herkesi kaybetmiş, umutsuzluğa düşmüş 27 yaşında genç bir kızdır. Fujika çağrı merkezinde çalışıyordur ve yağmurlu bir günün akşamı iş çıkışı Chiba ile karşılaşır. (Ölüm melekleri insanlara dokulduğunda insanlar bayıldıkları için eldiven takmak zorundadırlar.) Eldiven meselesini unutan Chiba kıza dokunur ve kız bayılır. Kıza yardım eden Chiba bundan sonra klasik sorularını sormaya ve karar almaya çalışır. İlk sorusu her zamanki gibi “Ölüm hakkında ne düşünüyorsun olur?”. Chiba için ölüm kararını vermek çok kolay görünsede Fujika’nın bir özelliği onu bu kararı vermesini engelleyebilecek mi? Başka bir deyişle Shinigamilere göre Fujika bu dünyadaki amacını tamamlamış mıdır?

Filmin Fragmanı

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz