Japon Filmleri Bülteni: Shinobido

0
55

Japon Filmleri Bülteni: Shinobido

Jidaigeki türünün özgün örneklerinden olan 2012 yapımı Shinobido’nun yönetmenliğini Toshiyuki Morioka yapıyor. Aimi Satsukawa (Okou) ve Ryoichi Yuki’nin (Togorou) başrollerinde oynadığı film ucu intikama dayanan bir Ninja öyküsünü konu alıyor.

Shogun ve İmparatorlar tarafından kiralanarak gizli görevleri yapmaları istenen Ninjaların işlerini bitirdikten sonra yine aynı kişiler tarafından güçlerinden çekinilmesi nedeniyle tehdit görüldükleri için ortadan kaldırılmakla yüz yüze kalan bir oluşumun Japonya topraklarındaki hikâyesi birçok filme konu oldu. Bu filmler bazen iki düşman Ninja klanı arasındaki intikamı, kimi zaman iki düşman klandan birbirini seven insanların hikâyesini konu aldı. İşte onlardan biri daha: Shinobido.

Japon Filmleri Bülteni: Shinobido

Kasabadan uzaktan dağın derinliklerinde ormanla çevrili bir köyde yaşayan Okou, Ninja olarak eğitilmiştir. Köyün güvenliği için Okou, köyün reisi tarafından casus olarak kasabaya gönderilmek üzere görevlendirilir. Okou kasabada köyün düşmanları hakkında bilgi toplamak için kasabadaki bir barda çalışmaya başlar. Barın müşterilerinden biri Togoro’nun kızı Ren’i çatıdan düşerken kurtarır ve dikkatleri üzerine çeker. Zamanla Togoro’nun ilgisi Okou’nunüzerine kaymaya başlar. Aralarındaki ilişki güçlenmeye başlarken kasabaya gelen diğer casus, Okou’yu duygularına yenik düştüğü ve asıl görevinden saptığı düşüncesiyle köye gönderir.

Shogunun görevlendirdiği Ninjalar köyün adresini öğrenir ve Okou köyünü savunmak zorunda kalır.

İyi seyirler..

Filmin Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=fm1HDR6g110

Önceki İçerikShingeki no Kyojin 2. Sezon Videosu
Sonraki İçerikJapon Mitolojisinin İlk Yazılı Kaynakları: Kojiki ve Nihongi
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz