Japon Filmleri Bülteni: Love for Beginners

0
70

Japon Filmleri Bülteni: Love for Beginners

Koi wo Hajimemasu / Love for Beginners (2012)

Yönetmen: Takeshi Furusawa
Senaryo: Kanan Minami (manga), Taeko Asano
Oyuncular: Emi Takei, Tori Matsuzaka, Fumino Kimura, Sho Aoyagi, Kento Yamazaki, Yua Shinkawa, Rin Takanashi, Erina Dawkins, Reiko Fujiwara, Saki Takaoka, Hiroaki Murakami, Yumi Asou, Hatsunori Hasegawa
Gösterim Tarihi: 8 Aralık 2012
Süre: 120 Dakika

Film Hakkında

MangaFox’ta 5 üzerinden 4.68 okuyucu puanı alan Minami Kanan‘nın Kyou, Koi wo Hajimemasu adlı mangasından uyarlanan film sizleri romantik bir yolculuğa çıkarıyor.

Önemli olan insanın dışındaki yansıması değil; kalbinin yansıma biçimi.

Tsubaki Hibino, son derece eski moda giyinen ve saçlarını iki örgü ile ayıran içine kapanık bir lise öğrencisidir. Onun başarısını ve sakin tavırlarına sinir olan diğer sınıf arkadaşları ona inek, eski moda diye takılmaktadır. Okulun en popüler erkek öğrencisi olan Kyota Tsubaki, arkadaşı ile bir iddiaya girer ve Hibino’ya takılmaya başlar. Sınıfta herkesin ortasında Hibino’yu öper ve iddianın ilk adımını atmış olur. Hibino’yu elde ederse kazanacaktır. Ama farkında olmadığı bir şey vardır; Hibino diğer kızlar gibi ona körü körüne hayran değildir ve diğer kızlardan farklıdır. Böylelikle ikili arasındaki iddia sebebiyle başlayan ilişki zamanla farklı bir hal alacaktır.

Önceki İçerikWhistle! Mangasının Yaratcısı Daisuke Higuchi’den Yeni Manga!
Sonraki İçerikİlginçlikler Diyarı Japonya
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz