Japon Filmleri Bülteni: L♡DK

0
61

Japon Filmleri Bülteni: L♡DK

L♡DK (2014) 

Yönetmen: Yasuhiro Kawamura

Yapımcı: Chikako Nakabayashi

Senaryo: Ayu Watanabe (manga), Yuko Matsuda

Oyuncular: Ayame Gouriki, Kento Yamazaki, Akiyoshi Nakao, Rei Okamoto, Anna Ishibashi, Ren Kiriyama, Seiji Fukushi, Reiko Takashima

Tür: Romantik

Gösterim Tarihi: 12 Nisan 2014

Süre: 113 Dakika

Film Hakkında:

Ayu Watanabe‘nin aynı isimdeki mangasından uyarlanan romantik drama türündeki filmin yönetmen koltuğunda Ms. Sadistic Detective, First Kiss, Beginner, Girls Step, Princess Jellyfish gibi film-drama dizilere imza atan Yasuhiro Kawamura bulunuyor. Başrollerde ise Black Butler ve Fireworks from the Heart gibi filmlerden hatırladığımız Ayame Gouriki ve Love for Beginners, No Longer Heroine, Your Lie in April, One Week Friends gibi filmlerden hatırladığımız Kento Yamazaki yer alıyor.

Japon Filmleri Bülteni: L♡DK

Ailesi iş için başka bir şehre taşınan Aoi Nishimori (Ayame Gouriki) en yakın arkadaşı Moe ve alıştığı okulundan ayrılmak istememesi üzerine tek başına bir pansiyonda oda kiralayarak yaşamaya başlar. Aoi’nin hemen yan dairesinde kalan Shusei Kugayama (Kento Yamazaki) ise okulun popüler çocuğu olup ailesinden ayrı yaşamaktadır. Aoi’nn arkadaşı Moe’nin aşk ilanını herkesin içerisinde reddeden Shusei, Aoi’yi sinirlendirmiştir. Aoi, Shuesi’den hesap sorarken onun merdivenden düşmesine ve yaralanması sebep olur ve onu evine kadar taşır, işlerinde yardım eder. Tam bu sırada yemek yaparken yangın çıkması sonucu, Shueshi’nin odasındaki yangın söndürücü fışkiye bozulur ve her tarafı su basar. Apart sahibi odanın bir haftada düzeleceğini söylemesi üzerine gidecek yeri olmayan Shueshi, olayın sorumlusu Aoi’nin odasına taşınır ve birlikte kalmaya başlarlar. Fakat bir sorun vardır, okulda erkek arkadaşı ile kalan çiftler okuldan atılmaktadır. Aoi, bu durumu hem okul yönetiminden hemde Moe’den saklamak zorundadır.

https://www.youtube.com/watch?v=IRAZuK39368

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz