Japon Filmleri Bülteni: Koizora

0
69

Japon Filmleri Bülteni: Koizora

Koizora / Gökyüzünün Aşkı (2007)

Yönetmen: Natsuki Imai
Senaryo: Mutsuki Watanabe, Mika (Roman)
Oyuncular: Yui AragakiHaruma Miura, Keisuke Koide
Müzik: Shin Kouno
Gösterim Tarihi: Kasım 3, 2007
Süre: 129 Dakika

Film Hakkında

Mika’nın yazmış olduğu Koizora adlı cep telefonu romanına dayalı film, Natsuki İmai’nin yönetmenliğinde ve yıldız oyuncular Yui Aragaki ve Haruma Miura’nın akılda performansları bir buruk aşk hikâyesinde buluşuyor.

Japonya’da 3 Kasım 2007 tarihinde gişeye giren film, Japonya ve dünyada 36.684.020 kişi tarafından izlenerek başarılı Japon filmleri arasına adını yazdırmıştır.

Nereye gidersen git, kimle olursan ol. Gökyüzü senin başının üzerinde oldukça seninleyim ve seni hep seveceğim.

Lise öğrencisi Mika, bir gün telefonunu kaybeder ve ararken telefonunu kütüphanede bulur. Çalan telefonu açan Mika’yla adına ”Sır” diyen bir çocuk konuşur. Bugünden itibaren her gün Sır adındaki çocuk Mika’yı aramaya başlar ve aralarında birbirlerini görmeseler de yakınlaşma olmaya başlar. Her defasında Mika, çocuğa adını sorar ve tanışmak ister. Sonunda dayanamayan sır Mika ile tanışmaya karar verir. Okulda Mika’nın karşısına çıkan çocuk ise Hiro adında daha önce Mika’nın hoşlanmadığı beyaz saçlı, serseri tipli bir çocuktur. Mika hayal kırıklığına uğrar ve onunla konuşmadan kaçar.

Daha sonra Hiro, Mika ile yakınlaşmaya başlar ve aralarındaki kısa ve anlamlı bir sevgi bağı oluşur. Ve bunun adına da gökyüzünün aşkı adını koyarlar.

https://www.youtube.com/watch?v=0_KWYW5qu9o

Önceki İçerikJaponya’nın Minyatür Kenti: Tobu Dünya Parkı
Sonraki İçerikNanatsu no Taizai Manga Tanıtımı
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz