Japon Filmleri Bülteni: Kimi ni Todoke

0
69

Japon Filmleri Bülteni: Kimi ni Todoke

Kimi ni Todoke / Sana Ulaşıyorum (2010)

Yönetmen: Naoto Kumazawa
Senaryo: Karuho Shiina
Oyuncular: Mikako Tabe, Haruma Miura
Müzik: Nippon Television Nikkatsu
Gösterim Tarihi: Eylül 25, 2010
Süre: 128 Dakika

Film Hakkında

Eğer ulaşmak istediğiniz birisi varsa yaptığınız şeyin ne kadar önemli olduğunun hiçbir anlamı yok. Hiç düşünmeden ulaşmak istediğiniz kişiye koşun.

Film spot cümlede ifade ettiğimiz gibi, Sawako’nun babasının konser salonundan koşarak çıkmasıyla başlıyor. Sawako’nun doğduğu hastaneye, en sevdiklerinin olduğu yere.

Sawako, içine kapanık, kimseyle iletişim kuramayan utangaç bir lise öğrencisidir. Saçlarının yüzünü kapatması nedeniyle Halka filmindeki Sadako’ya benzetilir ve sınıf arkadaşları tarafından yüzüne 3 saniye bakanın lanete kapılacağı dedikodusu tüm okulda yayılır. Bu sebepten dolayı kimse ona yakınlaşmak istemez ve tüm zamanını yalnız başına geçirmek zorunda kalır.

Okulun açılış gününde sınıf arkadaşı olan Kazehaya’ya yolu tarif eder. Kazehaya, Sawako’nun aksine neşeli, etrafına ferahlık veren biridir ve okulda idol olarak herkes tarafından el üstünde tutulmaktadır. Kazehaya’yla tanışan Sawako’nun kaderi günden güne değişecek ve hayatında kıpırdanmalar olacaktır.

Önceki İçerikDarker Than Black Anime Replikleri
Sonraki İçerikHikaru no Go Anime Tanıtımı
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz