Japon Filmleri Bülteni: High School Debut

1
59

Japon Filmleri Bülteni: High School Debut

High School Debut (2011)

高校デビュー 

Yönetmen: Tsutomu Hanabusa

Yapımcı: Asmik Ace Entertainment

Senaryo: Kazune Kawahara (manga), Yuichi Fukuda

Oyuncular: Junpei Mizobata, Ono Ito, Masaki Suda, Rina Aizawa, Yuki Furukawa, Sae Miyazawa, 

Tür: Romantik, Komedi

Gösterim Tarihi: 1 Nisan 2011

Süre: 93 Dakika

Film Hakkında:

Kazune Kawahara’nın aynı isimdeki mangasında uyarlanan filmin yönetmenliğini Sadako 1-2, The Handsome Suit ve Go! Boys Drama Club filmlerinin yönetmeni Tsutomu Hanabusa yapıyor. 3. Okinawa Uluslararası Film Festivali’nde gösterilen filmin müziğini Okinawa çıkışlı 7!! (Seven Opps) grubunun bestelediği ”Fall in Love”dır.

Ortaokul yıllarında bütün zamanını beysbol oynayarak geçirmiş olan Haruna Nagashima adlı genç kızın aşık olma hikâyesini anlatan romantik komedidir. Liseye başlayan Haruna, beysbol bırakarak kendi yaşındaki kızlar gibi erkek arkadaş edinmek istemektedir. Sürekli shoujo mangalar okuyan ve imajını devamlı değiştirerek kendisine aşk hayatı kurmaya çalışan Haruna, okulun en popüler çocuğu Yoh Komomiya ile tesadüf eseri karşılaşır ve ondan aşk hocası olmasını ister. Israrlara dayanamayan Yoh, Haruna’nın aşk koçu olmayı kabul eder ve birlikte imaj değişimi üzerinde çalışmaya başlarlar. Fakat Yoh’un bir şartı vardır, Haruna ona aşık olmayacaktır, bu şarta uymak şartı ile başlayan ikilinin yolculuğa yavaş yavaş aşka dönüşmeye başlar.

Önceki İçerikSami Akalın, Japon Şiiri | Japon Edebiyatı
Sonraki İçerikBlack Bird Manga Tanıtımı
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz