Japon Filmleri Bülteni: Forget Me Not

0
59

Japon Filmleri Bülteni: Forget Me Not

Forget Me Not / Beni Unutma (2015)

Yönetmen: Kei Horie
Senaryo: Mizuho Hirayama (roman), Kei Horie, Satoko Okazaki
Oyuncular: Nijiro Murakami, Akari Hayami
Gösterim Tarihi: Mart 28, 2015
Süre: 94 Dakika

Film Hakkında

Unutulmak, insanın canını yakabilecek en büyük acı. Bundan daha da acı olan, sevdiğin insanla yaşadığın anların kaybolup gitmesi..

Bir aşk düşünün unutulup sonra tekrardan yeşertilmeye çalışıyor, bir arkadaşlık düşünün tek taraflı, hep sizin unutulduğunuz ve anıları tek başına yaşadığınız. İşte adını mavi renkli, sivri taç yaprakları olan Forget Me Not çiçeğinden alan film, sizleri unutulmanın ne kadar da acı bir şey olduğu hissi ile yüz yüze getiriyor. Özellikle de sizi unutan kişinin özel biri olması, daha da acı bir şey olmasını anlatıyor.

Yönetmenliğini Kei Horie’nin yaptığı filmin konusuna benzer aynı zamanda bir de Isshuukan Friends adında anime serisi bulunmaktadır.

Lise son sınıf öğrencisi Takashi, Oribe Azusa’ya ilk görüşte aşık olur ve ona yakınlaşmanın yollarını arar. Ama bir sorun vardır. Azusa, her gün çevresindeki insanlar tarafından unutulmaktadır. O sebepten dolayı herkes onun adını, onunla yaşadığı anıları unutmaktadır. Bu sebepten Takashi’yle ilk başta yakınlaşmak istemez. Azusa’ya ”seni asla unutmayacağım” diyen Takashi Azusa’nın kalbini kazanır ve sevgili olurlar. Acaba Takashi Azusa’yı unutacak mıdır? Yoksa bu sevgi sonsuz mu olacaktır?

https://www.youtube.com/watch?v=G3VhdSJ2ykU

Önceki İçerikHarmonie Anime Tanıtımı
Sonraki İçerikColorful Anime Tanıtımı
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz