Japon Filmleri Bülteni: All-Round Appraiser Q- The Eyes of Mona Lisa

0
56

Japon Filmleri Bülteni: All-Round Appraiser Q- The Eyes of Mona Lisa

All-Round Appraiser Q: The Eyes of Mona Lisa 

Bannou Kanteishi Q Monariza no Hitomi

Yönetmen: Shinsuke Sato

Senaryo:  Keisuke Matsuoka (roman), Manabu Uda

Yapımcı: Kazuya Hamana

Oyuncular: Haruka Ayase, Tori Matsuzaka, Eriko Hatsune, Hiroaki Murakami, Pierre Deladonchamps, Jun Hajimoto, Seminosuge Murasugi, Kazuyo Kojima, Kazuye Tsunogae

Tür: Gizem, Gerilim

Gösterim Tarihi: 31 Mayıs 2014

Süre: 119 Dakika

Film Hakkında

Keisuke Matsuoka‘nın 2011’de yayınlanan “Case Files of All-Round Appraiser Q  IX” adlı romanına dayalı olarak hazırlanan filmin yönetmenliğini Death Note: Light Up The New World, Library Wars ve GANTZ gibi yapımların yönetmenliğini yapmış olan Shinsuke Sato üstleniyor.

Riko Rinda(Haruka Ayase)  bir değer biçicidir ve  “All-Around Appraiser Q” adlı kendi mağazası vardır. Mağazasına gelen müşterilerinin getirdikleri ürünlerin değerini belirleyen ve sahte olup olmadığını anlayan birisidir. Bir gün bir müşterisi Türk Yemeği Gecesi’nde bir terslik olup olmadığıyla ilgili ondan yardım ister ve onu bu geceye davet eder. Gecede var olan gizemi çözdükten sonra Japonya’da gerçekleşecek olan Mona Lisa sergisi için geçici olarak görev almak için Louvre Müzesi’ne eğitime gider. Yuto Ogasawara (Tori Matsuzaka)  da bir magazin muhabiridir ve Riko’nun hikayesinin peşinden gider. Bu ikili bir süre sonra MonaLisa’nın gizli bulmacasını keşfeder.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz