J-Rap Listesi Top 10

0
70

J-Rap Listesi Top 10

  1. KOHH – Mitsuoka

KOHH, Japon rap dünyasının en önde gelen isimdir. Batıda en çok bilinen J-rap sanatçısı ünvanını da taşır. Aralık ayında aynı isimli single’de çıkan Mitsuoka şarkısına en son YELLOW T△PE 4 albümünde de yeril verildi.

  1. KANDYTOWN – GET LIGHT

15 kişilik grup KANDYTOWN’un GET LIGHT şarkısına Reebok Classic ile çektikleri müzik klibiyle bu sene kendine çok ilgi çekti.

  1. SALU – LIFE STYLE

Hokkaido’lu rapcı SALU’nun Mayıs ayında piyasaya çıkardığı INDIGO isimli albümünde yeralan GAMI ve D.O ile ortak çalışması LIFE STYLE şarkısı Japon ITunes’unda son haftaların en çok indirilen rap şarkılarından biri oldu.

  1. 環ROY (Tamaki Roy) – Offer

Amazon Japan’da son zamanlarda en çok satılan rap parçalarından biri. Haziran’da çıkan Nagü albümünün bir parçası olan Offer şarkısı Mayıs ayında single olarak da piyasaya sürülmüş.

  1. 仙人掌 (Senninshou) feat. ISSUGI & YUKSTA-ILL – STATE OF MIND

Monju grubu üyeleri ve Japon rap underground dünyasının en önemli isimlerinden Senninshou ve ISSUGI, YUKSTA-ILL ile yaptıkları bu ortak çalışma Senninshou’nun Mart ayında çıkan VOICE albümünde yer aldı.

  1. KID FRESINO feat. JJJ – Salve

Japon rap sahnesinin genç isimlerden KID FRESINO ve Fla$hbackS grubundan arkadaşı JJJ’nin çıkardıkları Slave şarkısı Slave single’sinde bu yılın başlarında çıktı.

  1. JJJ ft. 5lack – HPN

Gerçek ismi Takahiro Soma, Japonya’da çok bilinen bir rapcı ve yapımcı. Diğer köklü Japon MC ve yapımcı olan 5lack (veya S.L.A.C.K.) çıkardığı bu şarkı JJJ’in Şubat ayında çıkan HIKARI albümünden.

  1. Uyama Hiroto feat Shing02 – South Side

Rap ve Jazz’ı bir araya getiren DJ Uyama Hiroto ve tanınmış rapcı Shing02’nun güzel bir çalışma. South Side şarkısı Uyama Hiroto’nun “Freeform Jazz” albümünde çıktı.

  1. IO feat. ANARCHY – This Time

Yukarıda ismi geçen KANDYTOWN grubundan IO’nun Nisan ayında piyasaya çıkan Moon Blue albümünden bu parça diğer Japon rapcısı ANARCHY ile yapılmış.

  1. DOTAMA – Shazai Kanken

Sarkastik sözleriyle ve absürt müzik klipleriyle bilinen DOTAMA’nın Haziran ayında çıkardığı Shazai Kanken albümünden baş parçası müzik klibi youtube’ta iki günde 85 bin görüntüleme (bu yazının yazıldığı gün) almış.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz