J-POP’un Batı Yönü: Johnny’s WEST

0
54

J-POP'un Batı Yönü: Johnny's WEST

Bu yazımda sizlerle paylaşmak istediğim ve bizzat tanıtmaktan mutluluk duyduğum, bu sektörün benim için en değerli hazinesi olan Johnny’s WEST den bahsetmek istiyorum.

J-pop dünyada çok sevilen müzik türlerinden biri olmasa bile kendini duyurmuş ve Japonya’da revaçta olan bir türdür. Johnny’s ise bu türün babası diyebileceğimiz bir eğlence şirketidir. Bünyesinde çok yetenekli bir çok aktör/şarkıcı barındırken bu türü klasik hale getirmekte de ustalaşmış bir şirkettir.

Grubumuz adını üyelerinin hepsinin Japonya’nın Kansai bölgesinden yani en batısından olmasından alıyor. 23 Nisan 2014 yılında  ”Eenjanaika” şarkısıyla çıkış yapan WEST grubu 2017 yılında Netflix bünyesinde çekilen Blazing Transfer Students adlı mini drama (aynı zamanda live action) sayesinde dünyanın pek çok yerine adını duyurmuş ve sevdirmiş oldu. Ayrıca bu mini diziyi de izlemenizi öneririm gayet kısa ve eğlenceli bir yapım.

Peki kim bu Johnny’s WEST grubunun tatlı üyeleri? Birazda onlardan bahsedelim.

J-POP'un Batı Yönü: Johnny's WEST

Shigeoka Daiki

Shige, 26 Ağustos 1992 yılında Osaka’da doğdu. Annesi, babası ve kızkardeşi ile yaşamaktadır. Johnny’s şirketine 8 Ekim 2008’de katılmıştır. Daha önceden 7WEST adlı grubun üyesiydi. Rol modeli Maruyama Ryuhei’dir.  Hayranları tarafından en sevilen özelliği gülüşü ve gamzesidir. En yakın arkadaşı Sexy Zone grubunun üyesi Kento Nakajima’dır.

 

 


J-POP'un Batı Yönü: Johnny's WEST

Kotaki Nozomu

Nozomu, 30 Temmuz 1996 yılında Osaka’da doğdu. Kendisinden 7 yaş büyük bir ablası var. Onun sayesinde 2 annesi var gibi hissettiğini dile getirmiştir. Johnny’s şirketine 17 Temmuz 2008’de katılmıştır. Daha önceden oda 7WEST adlı grubun üyesiydi. Johnny’s katılmasının en önemli sebebi de  rol modeli olan Yamada Ryosuke’dir. Okul döneminde de şuan olduğu gibi oldukça popüler bir insandı.

 

 

 


J-POP'un Batı Yönü: Johnny's WEST

Nakama Junta

Jun, 21 Ekim 1987 yılında Hyogo’da doğdu. 10 Şubat 2003 yılında Johnny’s şirketine katıldı. Daha önceden  Kansai Johnny’s Jr ve B.A.D. gruplarının üyesiydi. Kanjani8 hayranıdır. Tayvanca, Çince ve İngilizce konuşabiliyor. Ailesinde yarı Tayvan olduğu için melez diyebiliriz. Aynı zamanda gerçek bir hayvansever.

 

 

 

 


J-POP'un Batı Yönü: Johnny's WEST

Kiriyama Akito

Akito, 31 Ağustos 1989 yılında Osaka’da doğdu. Annesi, babası ve erkek kardeşi ile yaşamaktadır. 13 Temmuz 2002 yılında Johnny’s şirketine katılmıştır. Oda eskiden B.A.D grubunun üyesiydi ve Jun gibi oda Kanjani8 hayranıdır. Hamada Takahiro ile dönemleri aynıdır. Akito astım hastasıdır.

 

 

 

 


J-POP'un Batı Yönü: Johnny's WEST

Kamiyama Tomohiro

Kami, 1 Temmuz 1993 yılında Hyogo’da doğdu. Abisi, 3 kız kardeşi vardır. 21 Şubat 2004 yılında Johnny’s katıldı. Eski WEST7 üyesidir. Johnny’s şirketine katılma sebebi V6 grubudur. Ablasından etkilenerek 5 yaşında dans etmeyi öğrendi. Yamashita Tomohisa hayranıdır. Akito gibi oda astım hastasıdır ve süte alerjisi vardır.

 

 


J-POP'un Batı Yönü: Johnny's WEST

Hamada Takahiro

Hama, 19 Aralık 1988 yılında Hyogo’da doğdu. 1 ablası 2 abisi vardır. 13 Temmuz 2002 yılında Johnny’s şirketine katılmıştır. Maruyama Ryuhei hayranıdır. Hamanaka Bunichi ile yakın arkadaşlardır. Johnny’s şirketine girmeden sadece 1 yıl önce dans etmeyi öğrendi.

 

 

 

 

 


J-POP'un Batı Yönü: Johnny's WEST

Fujii Ryusei

Ryusei, 18 Ağustos 1993 yılında Osaka’da doğdu. 8 Ekim 2006 yılında Johnny’s şirketine katıldı. Shige ile aynı dönemdir.  Nakayama Yuma ile yakın arkadaşlardır. 2 kız kardeşi var kız kardeşleri de kendisi gibi idollerdir. Nozomu ile uzun oldukları için takma adları ”ikiz kaleler”dir.

 

 

 


Bir çok j-pop grubu dinlemiş ve takip etmiş biri olarak WEST için söylemek istediğim en önemli şey aralarındaki bağın samimiyeti ve yaptıkları müziğin kalitesi diyebilirim. Umarım ilerde yeni Arashi olarak anılır ve sektörde kalıcı yer ederler.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz