J-Pop’ta Tokyo’nun Gerçek Kızları: FAKY

1
57

J-Pop'ta Tokyo'nun Gerçek Kızları: FAKY

29 Temmuz 2013 yılında “Tokyo’nun Gerçek Kızlarını Temsil Eden“ tanımı ile çıkış yapan kız grubu olan FAKY, aslında Japon müzik sahnesine yeni ve gerçek bir şey getirmek için, kendilerine meydan okuyarak FAKE sözünden türetilmiştir. Yeni nesil Tokyolu kız grubu olarak Japonya’nın dışına da ulaşmak isteyen grup üyelerinin hepsi iki dil bilmekte/öğrenmektedir. Dans ve vokal grubu olarak 2013 yılında çıkış yapan grup, dünya standartlarında müzik, moda ve Tokyo kültürünü birleştirerek dünyaya tanıtmak için J-POP sahnelerinde yer almayı hedeflemektedir.

J-Pop'ta Tokyo'nun Gerçek Kızları: FAKY

FAKY, Anna, Lil’ Fang, Mikako, Diane ve Tina’dan oluşan 5 kişilik bir grup olarak çıkış yaptı. “Better Without You”, “Girl Digger” ve “The One” şarkılarının klipleri yayınlandı. Birçok etkinlikte sahne aldılar. FAKY’in ilk single çalışması, “Better Without You” Avex’in Youtube kanalında 120’den fazla ülkeden izlendi. Fakat şirket tarafından yapılan “Üyeler ve personel arasında gerçekleşen tartışmalar sonucunda, grup üyelerinin yeniden şekillendirilmesi ihtimali de dâhil olmak üzere, daha güçlü bir şekilde eğlence ve müziği yansıtması için geliştirilmesine karar verilmiştir. 9 Nisan 2014 tarihinde yayınlanması planlanan (ancak iptal edilen) FAKY’in çıkacak mini CD Albümü, 2 Temmuz 2014’te sınırlı bir süre için dijital olarak yayınlandı. Şirketin verdiği tarih üzerine yeni FAKY, 2015 yılının Ekim ayında duyuruldu. Diane ve Tina’nın gruptan ayrıldığı ve Akina adında yeni bir üye ile grubun artık 4 kişi olarak devam edeceği açıklandı. Bu süreçte yine Avex şirketine bağlı olan FEMM grubu FAKY grubuna sürekli destek oldu.

J-Pop'ta Tokyo'nun Gerçek Kızları: FAKY

Kasım ayında yeni FAKY’in yayınlanacak ilk dijital şarkıları olarak “Afterglow”, ”You” ve ”Candy” açıklandı ve sırasıyla yayınlandı. 24 Mayıs’ta yayınlanacak Digital EP ”Candy” ile grup tam anlamı ile sahnelerde yerini alacak.

Not: Grubun Mart 2014 tarihinde “Audrey Magazine” ile yaptığı röportajda yer alan birkaç cümle şöyle: “Onların hayranları şaşırtıcı derecede çeşitli. Hayran kitlelerinin en büyüğünün Türkiye’de olmasından özel bir gurur duyuyorlar ve onlar dünya turunda bir gün bu ülkeyi ziyaret edebilmeyi umuyorlar.”

Yazar: Ceylan Bayram (Sora-Ceyo)

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz