İyi Yaşamı Kim Hak Ediyor? I Tensei Shitara Slime Datta Ken

0
57

İyi Yaşamı Kim Hak Ediyor? I Tensei Shitara Slime Datta Ken

Yazar: Fuse

Sanatçılar: Kawakami Taikia

Tür: Macera: Askeri, Büyü, Demon, Ecchi, Harem, Canavarlar

Yıl: 2015

Japonca Adı: 転生したらスライムだった件

İngilizce Adı: Regarding Reincarnating as Slime

Çeviri Durumu: Devam ediyor

Mikami Satoru üniversiteyi bitirdikten ünlü bir firmada çalışmaya başlamış ve ailesi ile ilgili bütün sorumlulukları abisine yıkıp tek başına yaşamaktadır. Şu anda kendisi 37 yaşında ve herhangi bir ilişkisi yok. Daha önce üç kez birilerine duygularını itiraf etmiş ama reddedilmiş. Sonuç olarak kalbi biraz kırık. Bu sebeple daha çok işine odaklanmış durumda. Bir gün kendisiyle aynı şirkette daha alt kademede çalışan Tamura ve aynı şirkette resepsiyonist olarak çalışan, güzelliğiyle ünlü Sawatari Miho evlilik için ona danışmak ve tavsiye almak üzere onunla buluşurlar. Mikami Satoru’nun düşündüğü ise kendisi gibi hiçbir romantik ilişkisi olmayan birinden neden yardım istedikleri. Yoksa onunla alay mı ediyorlar? Onlar konuşurken birden bir çığlık duyar ve ortalık karışır. Sesin geldiği yöne döndüğünde onlara doğru koşan bir elinde çanta diğerinde bıçak olan bir adam görür. Ve bıçağı doğrulttuğu yönde ise Tamura vardır. İstem dışı Tamura’yı adamın yolu üzerinden iter ama bıçaklanan kendisi olur.

İyi Yaşamı Kim Hak Ediyor? I Tensei Shitara Slime Datta Ken

İyi Yaşamı Kim Hak Ediyor? I Tensei Shitara Slime Datta KenŞimdi asıl hikâye başlayana kadar burada biraz daha diyalog var ama çok önemli değil. (gerçi hikâyeyi ilgilendiren bir kısım var ama spoiler olmasın diye es geçiyorum) Başlangıcı neden bu kadar uzun tuttum onu bilmiyorum kendimi kaptırıp yazmaya başlamışım. (Biraz sıkıcı oldu kusura bakmayın.) Hikâyeye dönecek olursak; Mikami Satoru bilincini kaybeder. Uyandığında nerede olduğunu bilmediği karanlık bir yerde yatmaktadır. Tek hatırladığı Tamura’yı korurken bıçaklandığıdır. Ben kurtuldum mu? Bu hastahane yatağı mı? Diye düşünürken yeni bir sorun fark eder; Göremiyor, duyamıyor ve uvuzlarını hareket ettiremiyordur! Bunları düşünerek panikler ama bir şekilde hareket eder. Görme, duyma ve koku alma duyusu yoktur. Ot olduğunu düşündüğü bir şeylere temas eder. Tadına bakmak ister ama başka bir soru vardır; ağzı nerededir ki? Dokunduğu otlar içine çekilip erir!! Artık insan değil midir? Biraz durup bedeninin şekline odaklanınca gerçeği keşfeder; Mikami Satoru ölmüştür ve bir slime olarak reenkarne olmuştur. Şimdiye kadar okuduğum mangalarda ve izlediğim animelerde genelde hikâye her zaman insanlar, elfler, cüceler vb türlerin gözünden anlatılır ve bu türlerin kendi tarih hikâye ve kahramanları vardır. Canavarlar kötüdür ve zapt edilmelidirler. Burada ise durum tam tersi olayların gidişatını bir canavarın gözlerinden izliyoruz. Neden canavarlarında kendi hikâye ve kahramanları olmasın? Ve neden iyi atfedilen ırklar uygar bir şekilde yaşarken, canavarlar yaşayamasın.

*Bu yazı ortak çalışma yaptığımız www.olmayanulke.com adresinde yayınlanmıştır.

Yazar: Ertuğrul Sivri Düzenleyen: Gökhan Kuloğlu

Önceki İçerikZou no Inai Doubutsuen Bölüm 4: “Tonki Tehlikede”
Sonraki İçerikMutluluğun Tarifi Var mı? I Hanachan no Misooshiru
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz