İlk Samuray Başkenti Kamakura

0
47

İlk Samuray Başkenti Kamakura

Kamakura, ülkenin yönetimini İmparatorun elinden alarak Japonya’ya hükmeden samurayların ilk başkentidir.

İlk shogun hanedanı Minamoto ailesinin yüzyıl kadar Japon topraklarını yönettiği Kamakura tarihi ve mistik atmosferiyle Japonya’ya gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Bunu gerçekten hak ediyor,çünkü yemyeşil doğanın kucakladığı inanılmaz güzel tapınakları var.

Doğu’nun Kyoto’su denen Kamakura’daki 13.5 metrelik dev bronz Buda heykeli Japonya’nın Todaiji’den sonraki 2.büyük Budası.Heykel aslında tapınağın içine inşa edilmiş, ancak tapınak tayfunlardan yıkılınca şimdi açık havada sergileniyor.

Doğanın sayısız nimet bahşettiği Kamakura Japonya’nın en popüler kumsallarına sahip.Yazın Tokyo ve Yokohama’dan bunalan binlerce Japon, eşsiz kumsallara hücum ediyor. Yuigahama ve Zaimokuza plajları en meşhur olanları.

Önceki İçerikZankyou no Terror Anime Müzikleri
Sonraki İçerikUzakdoğu’dan Anadolu’ya Esintiler Sakarya Konseri
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz