İçinizi Isıtacak Bir Aşk Hikâyesi: “I Just Wanna Hug You”

0
58

İçinizi Isıtacak Bir Aşk Hikâyesi: “I Just Wanna Hug You”

Filmimiz Şubat 2014’de vizyona girmiş Romantik-Dram türünde bir film. Nedendir bilmiyorum ama Japon sinemasında Romantik türdeki filmleri çok seviyorum. Bu düşüncemin arka planında filmleri izlerken belki de animeleri ve animelerdeki bazı sahneleri hatırlamam yer alıyor olabilir.

Gelgelelim filmimiz kış filmi. “Aşk” ayı olan Şubat ayında vizyona girdiğini de ele alırsak ve içinde bulunduğumuz ayı da Şubat ayı olduğunun ayırdındaysak eğer; bu filmi bir inceleyelim ve bu soğuk mevsimde kahvemizi elimize alıp filmimizin karşısına geçelim.

“Dakishimetai Shinjitsu No Monogatari” gerçek bir yaşam öyküsünden esinlenerek yapılmış bir film. Bu yönüyle bizi kendisine bir adım daha çok yaklaştırıyor elbette. Filmimizin yönetmenliğini Akihiko Shiota yapıyor kendisi aynı zamanda senaryonun ele alınmasını da üstlenmiş. Pek tanışık ve aşina olduğumuz, meşhur bir yönetmen olduğunu söyleyemeyeceğim. Ama bu filmimizi gerçekten çok güzel ele almış.

Başrollerde Keiko Kitagawa ve Ryo Nishikido yer alıyor.

İçinizi Isıtacak Bir Aşk Hikâyesi: “I Just Wanna Hug You”

Keiko Kitagawa’yı pek bilinen ve benim gibi bir çok kişinin de beğenerek izlediği “Paradise Kiss”den hatırlayacaksınız. 30 yaşında olmasına rağmen hiç yaşını göstermeyen bu kızın gülüşünü ben çok seviyorum. Her rolünde bu gülüşü yakalıyorsunuz ve bence izleme sebeplerinden birini oluşturuyor bu gülüş. Gayet sempatik ve içten bir yapısı var. Filmde de oynaması zor olan bu rolü gerçekten çok iyi kıvırmış.

Jönümüz olan Nishikido Ryo 32 yaşında. Kendisi, takipçileri bilir, Kanjani8 ve NEWS Japon Boy Band gruplarının üyesidir daha doğrusu üyesiydi. Oyunculuğa yöneldiği için bu gruplardan ayrılma kararı aldı. Ancak ben kendisini hem oyuncu olarak hem de şarkıcı olarak çok beğenirim (İtiraf edin siz de beğeniyorsunuz.). Oyunculuk kariyerinde oynadığı film sayısı çok olmasa da, pek çok dizide yer almıştır. Filmde de üstlendiği aşık rolü takdire şayan benden söylemesi.

İçinizi Isıtacak Bir Aşk Hikâyesi: “I Just Wanna Hug You”

Filmimizin konusunu spoiler içermeden paylaşacağım. Çünkü izlemediğim bir film hakkında spoiler duyduğum veya okuduğum zaman benim sinirlerim bozuluyor. O yüzden size bu kötülüğü yapmayacağım.

Filmimiz Japonya’nın soğuk eyaletlerinden biri olan Hokkaido’da geçiyor. Tsukasa (Keiko Kitagawa) lise döneminde bir trafik kazası geçiriyor. Maalesef ki kaza sonucu vücudunun bir kısmı felçli kalıyor ve tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşıyor. Zorluklarla dolu olan hayatında bir gün yolu taksi şoförü olan Masaki (Nishikido Ryo) ile kesişiyor. Karşılaşmaları aşka dönüşen ikili önündeki engelleri aşarak yuvalarını kuruyorlar. Veee.. Daha fazlası için filmi izleyin. Ben burada susuyorum.

İçinizi Isıtacak Bir Aşk Hikâyesi: “I Just Wanna Hug You”

Neden bu filmi izlemenizi tavsiye ediyorum hemen açıklayayım:

Başta da söylediğim gibi filmimiz gerçek bir yaşam öyküsüne dayanıyor. Yani filmde kendimizden parçalar bulmamız oldukça olası. Film izlerken kendimizden bir parça bulduğumuz zaman hissettiğimiz aitlik duygusu başka bir şey.. O hissi iyi bildiğinizi biliyorum..

Belki filmdeki gibi bir durum içinde değiliz.. Ama o aitlik duygusunu bir noktada yakalıyorsunuz. Kimi sahnelerde gülüp, kimi sahnelerde onlarla birlikte ağlıyorsunuz.. Hazır Şubat ayındayız.. Kurulun ekranınızın karşısına bu güzel filmin tadını çıkarın.

Keyifle izlemenizi temenni ediyorum..

Aaa bu arada filmin sonunu beklerseniz, hikayenin gerçek karakterlerinin düğününden kısa bir video görüntüsünü de görebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz