IBM’in ‘’Sword Art Online’’ Görsel Gerçeklik MMO Projesi Videolarla Tanıtıldı

0
52

IBM’in ‘’Sword Art Online’’ Görsel Gerçeklik MMO Projesi Videolarla Tanıtıldı

Videolardan da Anlaşılacağı Gibi Görsel Gerçeklik Oyunları Yakın Zamanda Oldukça Popülerleşecek

IBM’in geçen Perşembe yaptığı basın toplantısında ‘’Sword Art Online: The Beginning’’ görsel gerçeklik oyunu tanıtıldı. Japon oyun websiteleri Inside Games ve 4Gamer, tanıtımdan fotoğraflar ve görsel gerçeklik canlandırmasının kendisini paylaştı.

Canlandırmaya katılan katılımcıların vücutları tarandı ve üç boyutlu avatarlar olarak canlandırmanın içine katıldı. Katılımcılar ‘’kendilerini’’ oyunun içinde, Oculus Rift(Developer Kit 2) ile baş, Leap Motion ve Overvision ile el hareketleri kontrolü, Microsoft Kinect 2 ile vücut kontrolü ve özel bir ayakkabıyla ayak kontrollerini sağlayabildiler. ‘’Nervegear’’ isimli araç ile de orijinal Sword Art Online’ın hikayesindeki karakterler oyuna dahil edildi.

Canlandırmaların başlamasıyla oyuncular mekan olarak bir pazara konuluyorlar ve yeteneklerini, kabiliyetlerini test ediyorlar. Daha sonra da kullanıcı diğer 3 oyuncuyla birlikte The Gleam Eyes(hikayedeki 74. kat) ile savaşma şansı buluyorlar.

‘’Alpha’’ canlandırması için 99.800 kişinin başvurmasına rağmen sadece 208 kişi seçildi. Testler 18-20 Mart arası Tokyo’da devam edecek.

IBM Japonya projeyi VRMMO((virtual reality massive multiplayer online game(çok oyunculu görsel gerçeklik online oyunu)) olarak adlandırsalar da ne başlangıç testlerinden sonra projenin devam edeceği kesinleşmiş durumda ne de projenin daha geniş çaplı bir noktaya getirileceği. Ama her halükarda görsel gerçeklik oyunlarının kısa veya orta vadede hepimizin hayatında önemli bir yere geleceği aşikar.

IBM’in ‘’Sword Art Online’’ Görsel Gerçeklik MMO Projesi Videolarla Tanıtıldı IBM’in ‘’Sword Art Online’’ Görsel Gerçeklik MMO Projesi Videolarla Tanıtıldı

Kaynak: AnimeNewsNetwork

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz