Holmes ile Alakası Olmayan Bir Holmes: Vampire Holmes

0
56

Holmes ile Alakası Olmayan Bir Holmes: Vampire Holmes

Bir oyundan esinlenerek hazırlanmış 2015 yapımı mini anime serisi Vampire Holmes, beklentileri karşılamayan hayal kırıklığı serilerinden. Konu itibariyle Sherlock Holmes esintisi olsa da, ana hikaye tembel ve işe yaramaz bir dedektif olan Holmes ve onu sürekli dava çözmeye iteleyen yardımcısı Hudson (çakma Watson gibi) arasında geçiyor. Hikayede 4 karakter var: Holmes, Hudson, ev sahibesi Christina ve Holmes’un arkadaşı Kara Kedi Kira.

Üçer dakikalık bölümlerden oluşan ve toplamda 12 bölümlük seri kısa vakit kaybetmesi yaşamak isteyenler için ideal. İlk etapta Vampire Holmes ismini görünce animeye bir ilgi duyuyorsunuz ancak izlemeye başlayınca hüsrana uğruyorsunuz. Seride oldukça eksik noktalar var. Bunları sıralayacak olursak;

  • Açılış kapanış müziği çok kötü, animeyle ne alakası var çözemiyorsunuz.
  • Anime adı Vampire Holmes olmasına rağmen, vampir namına bir şey bulamıyorsunuz seride.
  • Dedektiflik konusu işleneceğini sanıyorsunuz ancak 11 bölüm aylaklıkla geçiyor. 12.bölümde ana bir vaka çözülmüş ancak Holmes mu çözmüş yoksa raslantı mı izleyici muallakta bırakılıyor.
  • Karakter çizimleri oldukça kötü. Visual ve dandik bir oyundaymış havası hissettiriyor.
  • Olay akışı keza aynı şekilde. Bir olay veya ana öykü olduğu şüpheli. Çok dağınık bir şekilde ilerliyor.
  • Animasyon kalitesi de oldukça düşük.
  • Karakter tasarımlarında bir etkileyicilik yok. Holmes tembel tiryaki, Hudson onun dürtükçüsü, garip herkülos bir ev sahibi, ne idüğü belirsiz ve işlevsiz bir kedi.

Holmes ile Alakası Olmayan Bir Holmes: Vampire Holmes

Genel olarak izleyince çok memnun kalabileceğiniz bir anime olduğunu söyleyemem. Kötü çerezlik olarak izleyebilirsiniz belki. Hiç mi izlenmez, yine izlenebilir. Kısa olması ve içerisinde hafif güldürü içerikleri barındırması belki izlenme sebebi olabilir. Daha iyi hazırlanmış olsaydı tadından yeneyecek bir seri olabilirdi.

İzleyenlerden birisi de yazmış: “Mazoşistseniz, kendinize işkence etmek istiyorsanız izleyebilirsiniz.” diye. Evet, “anime” beklentisini karşılamıyor ama saçma şeylere gülen biriyseniz bu mini seri sizi eğlendirebilir (diyebiliriz belki :D). (Çünkü ben Holmes’un saçma ciddiliklerine ve openingdeki kısa sözlerine gülmüştüm. :D)

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz