Hirunaka no Ryuusei Manga Tanıtımı

0
72

Hirunaka no Ryuusei Manga Tanıtımı

Hirunaka no Ryuusei
ひるなかの流星

Mangaka: Mika Yamamori

Manga Türü: Romantizm, Komedi, Okul, Shoujo, Slice of Life

20 Mayıs 2011 ile 5 Kasım 2014 yılları arasında Margaret dergisinde yayınlanan mangaka Mika Yamamori‘nin romantik komedi mangasıdır.

Manganın Konusu

Kasabada babasıyla birlikte yaşayan 15 yaşındaki Suzume Yosano, babasının işi dolasıyla başka yere transfer olması sebebiyle Tokyo’daki amcasının yanına gitmek zorunda kalır. Tokyo’ya ilk geldiğinde kendisine yardım edeceğini söyleyen tuhaf bir adamdan kaçar ve sonrasında kaybolur. Kendisini çocuk parkında bulan Suzume, burada dinlenirken yorgunluktan uyuya kalır. Uyandığında kendisini amcasının evinde bulur ve daha önemlisi amcasının yanında Tokyo’ya ilk geldiğinde karşılaştığı tuhaf görünümlü adam vardır. Ve bu adam onun okulda da karşısına çıkacaktır. Tuhaf görünümlü bu adam aslında onun sınıf öğretmenidir.

Yusume kısa zamanda okuluna alışmaya başlar. Burada Mamura’ya aşık olan Yuyuka Nekota ile arkadaş olur. Yuyuka Mamura’ya aşıktır, Mamura’da kızlarla iletişim kurmada sıkıntı yaşayan biridir. Suzume de arkadaşları gibi birine aşık olur ve yaşayacağı olaylar gittikçe büyür.

Önceki İçerikGuilty Crown Anime Tanıtımı
Sonraki İçerikBursa’da Japon Kültür Haftası Etkinliği
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz