Harmonie Anime Tanıtımı

0
63

Harmonie Anime Tanıtımı

Harmonie
アルモニ

Anime Türü: Dram, Okul, Süper Güçler

Bölüm Sayısı: 1

“Beni anlamıyorsun.” cümlesini bir kez kurduktan sonra bunu artık ne zaman kuracak gibi hissettiğimizde kendi iç dünyamıza kapanmakla çözüm üretmeye başlarız artık. Bir kez anlaşılmayınca, hep öyle olacakmış gibi gelir. Hep yapayalnız anlatmaya çalıştığımız şeyle başbaşa olacağımızı düşünürüz.

Ve günün birinde bu iç dünyamızın kapısını tıklatır birisi.
“Ben seni anlıyorum.” der. Belki daha önce farketmemişizdir bile orda olduğunu, yalnızca kendimize ve ilgi duyduğumuz şeylere yönelmekten çoğunu es geçmişizdir hayatımızda. Şaşkın bir mutluluk duyarız, belki biraz sevinç gözyaşı da.

Peki hiç düşünür müyüz biz ne kadar anlıyoruz başkalarını?
Ya da bir tavrın, bir sözün manası gerçekten onu “anladığımız” şekilde midir?
Görünene mi inanırız yoksa inandıklarımızı mı görürüz?
Nedir en değerli, en gizli, en derinlerinizde saklı olan?

Juri Makino’nunkileri izlerken kendinizden ufak tefek izler bulacak ve kendi sorularınızı cevaplayacaksınız.
Bu kısa anime hayatın getirdiği endişelere kısa bir mola gibi olacak ve ruhunuzdaki garip hafiflemeyi duyacaksınız.
Belki de birilerinin iç dünyalarına dokunmak o kadar da zor değildir?
İşte size önyargılarınızı da değerlendirme fırsatı.

Keyifli seyirler.

Yazar: Merve Kaymak

Önceki İçerikZero Time Dilemma Haziran’da Geliyor
Sonraki İçerikJapon Filmleri Bülteni: Forget Me Not
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz