Guilty Crown Anime Tanıtımı

0
51

Guilty Crown Anime Tanıtımı

Guilty Crown
ギルティクラウン

Anime Türü:  Komedi, Aksiyon, Romantik, Bilim-kurgu

Vizyon Tarihi: 13 Ekim 2011 – 22 Mart 2012

Bölüm Sayısı: 22

2029 senesinde “Kayıp Noel” isimli tanımlanamayan bir virüs salgınının patlak vermesinden sonra Japonya pek çok ulusun oluşturduğu GHQ isimli bir organizasyonun kontrolü altına girmiştir. Sağ elinde özel güçler barındıran 17 yaşındaki Ohma Shu, devlete karşı mechalara pilotluk eden Yuzuriha Inori isimli bir kızla tanıştıktan sonra hayatı kökten değişir. Kralların Kabiliyeti olarak bilinen gücü arkadaşlarının içinden eşya veyahut silah çıkartabilmek için kullanabilen gencin yolu Inori ile tanışması sonrası “Undertaker” isimli bir örgütle de kesişmiş olur ve mücadele başlar.

Square Enix’in Aylık Shōnen Gangan dergisinde 2011-2013 yılları arasında yayınlanan Yōsuke Miyagi ve Shion Mizuki ortak eseri olan Guilty Crown mangasının 7 cilti bulunmakta.

Manga serinin devamı niteliğinde mangakalığını Gan Sunaaku ve Ryōsuke Fukai yaptığı Guilty Crown: Dancing Endlaves manga serisi 2012-2014 yılları arasında Dengeki G’s Dergisinde yayınlandı. Serinin toplamda 3 cilti bulunmakta.

Serinin, yazarlığını Gan Sunaaku’nun yaptığı 25 Nisan 2012’de çıkan Guilty Crown: Princess of Deadpool adında bir romanı bulunmaktadır.

2011-2012 yılların arasında çıkan TV anime serisinin yapımcılığını Production I.G üstlenirken yönetmenliğini de Tetsurō Araki yaptı. Anime serisinin 22 bölümü bulunmakta.

Ek olarak serinin 2012 yılında Nitroplus yapımcılığında çıkan Guilty Crown: Lost Christmas adında oyunu bulunmakta.

Önceki İçerikEn İyi Anime Opening Müzikleri #3
Sonraki İçerikHirunaka no Ryuusei Manga Tanıtımı
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz