Godzilla ve Son Samuray Filmlerinin Yıldızı Ken Watanabe Ameliyat Oldu

0
54

Godzilla ve Son Samuray Filmlerinin Yıldızı Ken Watanabe Ameliyat Oldu

Godzilla ve Son Samuray filmlerinin yıldızı, iyileşmek için Broadway Müzikali “Kral ve Ben”i ertelemek zorunda kaldı. 56 yaşındaki aktör Ken Watanabe nin ajansı, Salı günü ünlü oyuncunun henüz başlangıç evrelerinde olan bir mide kanseri için, ameliyat geçirdiğini bildirdi. Ocak ayındaki genel sağlık kontrolünde kanserin fark edilmesinin üzerine Watanabe, laparoskopik incelemeye alındı. Şu anda başarılı geçen ameliyatın ardından sağlığına kavuşma aşamasında.

Watanabe, Broadway müzikali “Kral ve Ben (The King and I)” rolü için 1 Mart – 17 Nisan arası  New York’a dönmeyi planlıyordu, ancak bu planının ertelenmesi gerekecek. Aktör, bu gecikmeye yönelik, müzikal için büyük bir hazırlığın yapıldığının farkında olduğunu ve bu küçük gecikmeden ötürü herkesin anlayışına sığındığını, bildirdi. Müzikalin 2015 gösterimindeki Siyam Kralı rolü için Tony Ödülleri’ne aday gösterilmişti.

Watanabe, Son Samuray filmindeki rolü için Oskar’a aday gösterilmesi ve uluslararası olarak tanınmasından önce,  Ikebukuro West Gate Park adlı serideki rolü başta olmak üzere 20 yılı aşkın süredir meşhur. O zamandan beri en çok bilinen filmleri, Bir Geyşa’nın Anıları, Batman Başlıyor, Iwo Jima’dan Mektuplar, Başlangıç, Shanghai ve Godzilla’dır. Ayrıca Transformers: Kayıp Çağ filminde seslendirme rolü de bulunmaktadır.

Kaynak: animenewsnetwork.com

Haber: Cihan Yavuzcan

Önceki İçerikAnime Türleri 2
Sonraki İçerikJapon Sinemasının Kısa Tarihi
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz