Gizemli Sırlara Yolculuk I Hakuoki

0
62

Gizemli Sırlara Yolculuk I Hakuoki

Hakuoki, Idea Factory tarafından yapılan bir video oyunu serisidir. İlk olarak PlayStation 2 için tasarlanmış olan oyun daha sonra PlayStation 3, PlayStation Portable, Nintendo DS ve Nintendo 3DS içinde tasarlandı. Oyunun, Stüdyo Deen tarafından anime serisi içine adapte edilmiştir. 3 televizyon serisi, 2 OVA ve 1 film olamak üzere hepsi Stüdyo Deen tarafından yapılmıştır ve hepsinin yönetmenliği Osamu Yamasaki tarafından yapılmıştır.

Gizemli Sırlara Yolculuk I Hakuoki

İlk Japonya’da TV Kanagawa tarafından 4 Nisan 2010 tarihinde yayınlamaya başladı, ikinci sezon ise 10 Ekim 2010 tarihinde yayınlamaya başladı. Üçüncü sezon ise 9 Temmuz 2012 tarihinde yayına girdi. Film, 1 Ağustos 2013 yılında piyasaya sürüldü ve film daha detaylı ve biraz farklı bir sonla bitti. Tür olarak aksiyon, dram, tarih, samuray, shoujo, doğaüstü güç barındıran seri şiddet ve küfür içerdiği için 17 yaş ve üstü izleyiciler için uygundur.

Gizemli Sırlara Yolculuk I Hakuoki

Kahraman, Yukimura Chizuru Edo’da çalışan bir doktorun kızıdır. Babası Edo gönüllü doktor olarak çalışmayı bırakır ve kızı olmadan Kyoto’ya taşınır. Zaman geçerken, Chizuru’ da babası ile temas kaybetme endişesi başlar, bu yüzden onu aramak için, Kyoto gitmeye karar verir. Yolda, Chizuru kaç suçlular tarafından saldırıya uğrar ve bir oni ve Shinsengumi arasında bir mücadele edildiğine şahit olur. Chizuru’ nun aradıkları doktor kızı olduğunu fark ettiklerinde onu koruma altına aldılar. Bu yüzden Chizuru hem koruyucuları olmak hemde onu babasını aramaya yardım etmeye karar verirler. Onlar gizemli sırlarını keşfetmek ve Bakumatsu gruba karşı da mücadele o Shinsengumi ile kaldığı sürece bir sürü olaylar olur.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz