Genç Yaşına Sayısız Film, Dizi ve Şarkı Sığdıran “Yamada Ryosuke”

0
56

Genç Yaşına Sayısız Film, Dizi ve Şarkı Sığdıran "Yamada Ryosuke"

Hey! Say! JUMP grubu ile adından sıkça bahsettiren Yamada Ryosuke, 2007’de yayınlanan bir televizyon dizisi olan “Tantei Gakuen Q” ile genç kızların sevgilisi olmuştur. Gelin birlikte başarılı oyuncu ve şarkıcı Yamada Ryosuke’ yi tanıyalım:

Mayıs 1993 doğumlu Ryosuke Japonya’nın Tokyo şehrindendir. Kariyerine 2004 yılında Ya-Ya-Yah adlı TV programında boy göstererek başlamıştır.  Yine 2004 yılında birçok grupta arka dansçı olarak boy göstermiştir. Gruplardan bazıları; “Tackey&Tsubasa, NEWS, Kanjani8 ve KAT-TUN”dur. Başarılı bir dans kariyerinin ardından 2006 yılında iki saatlik bir dizi olan “Tantei Gakuten” de Ryu Amasuke karakterine can vermiştir.

2008’de Ryosuke oyunculuk kariyerine de devam etti. Ocak ayından Mart ayına kadar süren “One-Pound Gaspel” dizisinde yer almıştır. Aynı yıl Nisan ayında “Sensei wa Erai” dizisindeki Hayato Gunjou karakterine can vermiştir. Yine 2008 yılının Haziran ayında “Furuhata Chuugakusei” dizisinde rol almıştır. Ekimden Aralık ayına kadar üç aylık TV serisi olan “ Scrap Teacher” da Toichi Takasugi rolünü üstlenmiştir. Televizyon kariyerinin yanı sıra 2009 yılında Ryosuke “NYC” isimli grubun solisti olmuştur. Yine aynı yılın yaz aylarında “ Niini no Koto o Wasurenaide” isimli bir televizyon dizisinde rol almıştır. 2010 yılında “Hidarime Tantei” isimli TV dizisinde ana karakter olarak rol almıştır. Burada yine içinde yer aldığı grup “Hey! Say! Jump”ın altıncı single çalışması “ Hitomino Screen” dizinin müziği olarak kullanılmıştır. Yine aynı yıl Mart ayında Ryosuke ve NYC Boys grubunun diğer liderlerinden bir kişi kendilerini NYC adlı yeni bir grupta tanıttılar. 2012 yılında Ryosuke ilk defa uzun soluklu bir projede yer aldı. İki yıl süren “Yamada Akiyoshi Monogatari”, Ryosuke’nin dönem dizisi anlamında ilk deneyimidir.  2012’de Ocak’tan Mart’a kadar üç aylık bir televizyon dizisi olan “Perfect Son”da rol aldı.

Genç Yaşına Sayısız Film, Dizi ve Şarkı Sığdıran "Yamada Ryosuke"

Yıl 2013’e geldiğinde Ryosuke solo albüm çalışması yaptı. Ve bu solo “Mystery Virgin” Japonya’daki müzik listelerini kasıp kavurmuştur. Yine 2013’te “Kindaichi Shonen no Jikenbo” adlı iki saatlik bir filmde Hajime Kindaichi karakterine can vermiştir.

Her yıl bir projeye imza atan Ryosuke 2015’te de “Assassination Classroom” adlı manganın film versiyonunda rol almıştır. “Grasshopper” da aynı yıl içerisinde rol aldığı başka bir dizidir. Görüldüğü gibi genç yaşına sayısız film, dizi ve şarkı sığdıran Ryosuke, eminiz ki kariyerinde emin adımlarla ilerleyecektir.

*Bu yazı Japon Sineması E-dergisinin 14.sayısında yayınlanmıştır. Dergiyi okumak için tıklayınız.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz