Gakuen Alice Manga Tanıtımı

0
57

Gakuen Alice Manga Tanıtımı

Gakuen Alice
学園アリス

Mangaka: Higuchi Tachibana

Manga Türü: Romantizm, Komedi, Süper Güçler, Dram

2004-2005 yılları arasında Hakusensha’nın Yume Hana dergisinde yayınlanan mangaka Higuchi Tachibana’nın shojo manga serisidir. Serisinin Grup TAC ve Aniplex tarafından uyarlanmış 26 bölümlük TV Anime serisi de bulunmaktadır.

Manga Hakkında

Dedesiyle küçük bir kasabada büyüyen Sakura Mikan eğitim için Tokyo’ya gider. Burada kendisiyle aynı sınıfta okuyan İmai Hotaru ile yakın dost olurlar. Enerji ile yerinde duramayan Mikan, kendisinin tam tersi karakterdeki Horaru ile her koşulda arkadaşlığını devam ettirir.

Günün birinde Hotaru Alice Akademisinde okumak için çağrılır. Alice Akademisi hakkında çevresinden iyi duyumlar almayan Mikan, Hotaru’nun gitmesine de üzülür ve onu takip etmeye başlar. Bu takip sırasında akademi hakkındaki ilginç gerçekleri ortaya çıkaracaktır.

Önceki İçerikAce Attorney: The Truth, Objection! Anime Tanıtımı
Sonraki İçerikHaikyu !! Animesinin 3. Sezonu Sonbahar Döneminde Geliyor
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz