Fuji’nin Gölgesi: Kagefuji

0
50

Fuji'nin Gölgesi: Kagefuji

Tarihi ve dinsel değerleriyle kutsal dağlar insanları dayanılmaz bir tutkuyla kendine çeker, tıpkı Fuji gibi.

Fuji Dağı, Japon halkı için yalnızca bir dağ değil, kutsal bir mekan. Fuji Dağı’nın zirvesi Kengamine’de, tam 3776 metre yükseklikte. Günlük hayatımızın dayanılmaz stresinden ve bizi hapsettiği sınırlardan uzaklaşıp yıldızlara, güneşe yaklaşmak tanımlanamaz bir huzur, erişilmesi güç bir mutlulukla dolduruyor yüreğimizi. Kutsal Fuji’nin güçlü sessizliğinde kaybolup gidiyor, tüm kaygılar ve sıkıntılar.

Güneşin dünyayı ilk selamladığı ülke Japonya’nın en yüksek yerinde göz kamaştıran güneşin doğuşunu ve bulutlardan bir denizi izlemek hayat boyu unutulmayacak bir anı olarak hafızalarımıza yerleşiyor. Fuji’nin tepesinde Japonya ayaklarınız altında, üç asırdır uyuyan volkanın krateri etrafında dolaşırken birbirinden güzel manzaraları seyretmenin doyumsuz hazzını yaşıyoruz. Bu muazzam görüntülerin en güzeli dağın batısında beliren Fuji’nin gölgesi kuşkusuz.

Kaynak: Japon Yayınları

Önceki İçerikWolf Girl and Black Prince Live-Action Filminin Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikJapon Edebiyatı Yazarları #5 | Seicho Matsumoto ve Eserleri
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz