Erkek, Aşk ve Çekicilik I 6 Yaoi Manga Serisi

0
68

Erkek, Aşk ve Çekicilik I 6 Yaoi Manga Serisi

1. Junjou Romantica

2002 yılında yayınlanmaya başlayan mangadan uyarlama olan Junjou Romantica animesinin 2008 yılında birinci ve ikinci, 2015 yılında ise üçüncü sezonu yayınlanmıştır. Seri Studio Deen tarafından hazırlanmış, lisansörü Nozomi Enterntainment ve yapımcıları Frontier Works,, Romantica club !! Memory-Tech’tir. Her bir sezonu 12 bölümden oluşan animenin 2008 yılında yayınlanmış 16 dakikalık özel bölümü ve 2012 yılında yayınlanmış bir OVAsı bulunmaktadır. Konu itibari ile genel hatlarıyla birbirine bağlanmış farklı çiftlerin (ana karakter olarak) olduğu üç ana hikayeyi içerir. İlk ana hikaya junjou romanticadır. Hikayede Misaki Takahashi bir lise öğrencisidir ve üniversite sınavına hazırlanmaktadır. Ders çalışmanın stresini azaltabilmek ümidiyle Misaki, abisinin çocukluk arkadaşı  ve ünlü bir yazar olan  Akihiko Usami’ye yardım etmeye başlar. Zamanla Misaki Usami’ye karşı hisler beslemeye başladığını fark eder. İkinci ana hikaye junjou egoisttir. İlk hikayeye göre daha tutkulu ve karmaşık olan hikayede, üniversitede profesör olan Kamijou Hiroki Akihiko Usami’ye olan karşılıksız aşkından dolayı umudunu yitirmiş bir adamdır. Çocuk doktoru olan Nowaki Kusama Hiroki ile ilk karşılaşmasında ona aşık olur ve onu mutlu etmek için elinden geleni yapar. Umudu yitik olan Hiroki, kendisinin Nowaki’nın aşk fırtınası içinde bulur. Üçüncü ana hikaye ise junjou terroristtir. Bu hikayede Hiroki’nin asistanı olan edebiyat profesörü Miyagi Yoh ile lise öğrencisi Takatsuki Shinobu’nun ilişkisi konu edilir. Miyagi, lisedeyken aşık olduğu ve ölümcül hastalığa yakalanmış kadın öğretmenini unutamamıştır ve şimdi Takatsuki ile yüzleşmektedir. Aklında ne varsa onu direk Takatsuki’ye söylemektedir.  Üçüncü hikayede obsesif bir aşk nasıl olur onu görüyoruz. Takatsuki’nin Miyagi’yi elde etmesi kolay olmayacaktır.

Erkek, Aşk ve Çekicilik I 6 Yaoi Manga Serisi

2. Sekai Ichi Hatsukoi

Sekai Ichi Hatsukoi anime serisinin şu ana kadar yayınlamış 12’şer bölümlerden oluşan iki sezonu bulunmaktadır(iki sezon da 2011 yılında yayınlanmıştır). Seri Studio Deen tarafından hazırlanmış ve yapımcıları Lantis, Kadokawa Shoten, AT-X, DAX Production, KlockWorx’tür. Serinin ilk mangası serisi 2001 yılında Sekaiichi Hatsukoi: Yokozawa Takafumi no Baai  adında yayınlanmış ve 2014 yılında aynı isimde 50 dakikalık uzun filmi ve Sekaiichi Hatsukoi: Valentine-hen adında (15 dakikalık)  kısa animasyon filmi yapılmıştır. İkinci manga serisi ise Sekaiichi Hatsukoi: Onodera Ritsu no Baai’dir(2006). Üçüncü manga serisi ise Sekaiichi Hatsukoi: Yoshino Chiaki no Baai’dir(2007). Seride Onodera Ritsu şöhretli bir edebi editördür. İşine ve kariyerine o kadar tutkuyla bağlıdır ki başka bir şey için ayıracak zamanı yoktur. Bu konudaki ciddiyetine rağmen kendinden az başarılı olan meslektaşlarının kıskançlıklarıyla uğraşmak zorundadır. Bu durum artık ona çok fazla gelmeye başlar ve dostça bir ortamda kariyerine devam etmek ümidiyle Marukawa Shoten’e transfer olur. Ne yazık ki, edebiyat bölümüne konulmayı beklerken, kendisini shoujo manga bölümünde bulur. Hayatı; can sıkıcı, otoriter ve teslim süresi konusunda sıkı olan yeni patronu ve şef editörü Takano Masamune ile daha karmaşık bir hal almaya başlar. Sonrasında Ritsu’yu şaşırtan patronunun aslına lisedeki aşkı olduğunu anlamasıdır. Ritsu’nun yeni iş yeri beklediğinden çok daha karmaşıktır.

Erkek, Aşk ve Çekicilik I 6 Yaoi Manga Serisi

3. Super Lovers

Super Lovers, Abe Miyuki’nin 2009’da yayınlanmaya başlayan mangasından uyarlamadır. Serinin ilk sezonu 2016 yılında yayınlanmış 10 bölümden oluşmaktadır. İkinci sezon ve OVAnın Ocak 2017’de çıkması bekleniyor. Serinin stüdyosu Studio Deen, yapımcıları ise  DAX Production, Nippon Columbia’dır. Konusu ise şöyledir: yazını annesiyle geçiren Haru, annesinin yeni evlat edindiği Ren ile tanışır. Ren ile uğraşmak Haru için hiç holay değildir. Haru’nun amacı Ren’i yaz sonuna kadar “medenileştirmek”tir. Haru’nun daha çok Ren ile zaman geçirmeye başlaması ve Ren’in de Haru’ya ısınmasıyla birlikte ilişkileri gelişmeye başlar. Yaz sonuna kadar gerçekten bir “aile” olabilecekler mi?

Erkek, Aşk ve Çekicilik I 6 Yaoi Manga Serisi

4. Love Stage !!

Love Stage serisi 2010-2016 yılları arasında yayınlanan aynı isimli mangadan uyarlanmıştır. J.C.Staff stüdyosu ve Sentai Filmworks lisansörlüğünde hazırlanan 2014 yapımı seri 10 bölümden oluşmaktadır. Konusu ise şöyledir: Izumi Sena büyüleyici bir ev halkının içine doğmuştur. Erkek kardeşi ve ailesi ünlü kişilerdir. Prestijli aile bireylerinden farklı olarak, Izumi hiçbir zaman sahne ışıkları altında olmayı dilememiştir. Onun hayatta tek gerçek arzusu mangaka olmaktır. Ne yazıkki, Izumi’nin yolunu kader ondan önce seçmiştir. Izumi sadece show dünyasına atılmakla kalmamış aynı zamanda da bir kız gibi davranmaya zorlanmıştır. Izumi ticari bir kayıt için yakışıklı star Ryouma Ichijou eşleştirildiğinde işler daha karmaşık bir hal almaya başlar. Ryouma, Izumi’nin kadınsı yönüyle sersemleşmiştir. Aslında bir erkeğe aşık olduğundan tamamen habersizdir. Izumi Ryouma’ya gerçekleri söyleyecek mi? Eğer öyleyse, Ryouma Izumi’yi ve kendi duygularını kabullenebilecek mi?

Erkek, Aşk ve Çekicilik I 6 Yaoi Manga Serisi

5. Ikoku Irokoi Romantan

2003 yılında yayınlanan Ayano Yamane’nin mangasından uyarlamadır. Ikoku Irokoi Romantan’ın 2007-2008 yılları arasında yayınlanmış 2 bölümlük OVAsı vardır. Stüdyosu Prime Time; yapımcı ise ANIKS’tir. Konusu ise şöyledir; Japon yakuza klan varisi Ranmaru, lüks yolcu gemisinde evlenmiştir. Ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Evlilik sadece görünüşten ibarettir. Sarhoş olup vaktini gelinle harcamak yerine geceyi geminin kaptanıyla birlikte geçirir. Bu iki adam yeniden Italya’da bir araya geldiğinde ise muhteşem bir aşk hikayesi başlayacaktır.

Erkek, Aşk ve Çekicilik I 6 Yaoi Manga Serisi

6. Koisuru Boukun

The Tyrants Fall in Love animesi, 2004 yılında yayımlanmaya başlayan Hinako Takanaga’nın mangasından uyarlamadır. Stüdyosu PrimeTime olan animenin 2010 yılında 2 bölümlük OVAsı yayınlanmıştır. Hikayede, Lisans öğrencisi Souichi Tatsumi agresif, acımasız ve eşcinsel düşmanı biridir. Hazırlık sınıfı öğrencisi ve Tatsumi’nin labratuvar asistanı Tetsuhiro Morinaga, kendi kişisel güvenliğindeki bu tehlikeye rağmen Tatsumi’yi sevmektedir.  Tetsuhiro bir gün hislerini Tatsumi’ye anlatabilmek için can atıyor. Talihsiz bir kaza ve afrodizyak ilacın etkisiyle Tatsumi’nin isteğine karşı iki adam fiziksel olarak birlikte oluyorlar. Bu deneyim iki adam üzerinde hayat değiştirecek bir etkiye sahip olacaktır. Ancak sonunda birbirlerine mi yaklaşacaklar yoksa ayrılığa mı sürüklenecekler?

*Bu yazı Japon Sinema E-Dergisinin 9. Sayısında yayınlanmıştır. Dergideki diğer yazıları okumak için tıklayınız.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz