Zaman Yolculuğu Temalı En İyi 7 Anime

3
74

Zaman Yolculuğu Temalı En İyi 7 Anime

Zamanda yolculuğa inanır mısınız? Eğer zamanda yolculuk yapsaydınız nereye gitmek isterdiniz? Geleceğe gidip gelişmiş teknolojileri mi yoksa geçmişe gidip dinazor çağını mı görmek isterdiniz?

Zaman yolculuğu her birimiz için uzun zamandan beri büyüleyici bir şey olmuştur. Bu nedenledir ki “zaman yolculuğu” teması birçok diziye, filme ve tabiki de animeye konu olmuştur. Bu yapımların bir kısmı zaman yolculuğunun harika potansiyeline vurgu yaparken bir kısmı da karanlık yönlerini ve tehlikelerini ele almıştır.  Bu zaman yolculuğu temalı animelerden birinde olsaydınız, muhakkak zaman yolculuğu yapmadan önce 2 kere düşünürdünüz.

Gelin sizler için derlediğimiz 7 animeyle birlikte geçmişe ve geleceğe sıçrayalım. Ancak önceden uyaralım zamanda yolculuk ciddi sonuçlar doğurabilir.

Toki wo Kakeru Shoujo (The Girl Who Leapt Through Time)

Zaman Yolculuğu Temalı En İyi 7 Anime

Kendi iyiliği için zaman yolculuğunu kullanmanın nasıl etkiler doğuracağını  uyarıcı bir hikaye ile en iyi şekilde işleyen animelerden biri. Makoto Konno  zamanda sıçrama yeteneğini geliştirerek, geçmişe dönüp kendi yaşamında küçük değişiklikler yapar. Sonradan öğrenir ki küçük şeyleri değiştirmenin bile ilerde ciddi yansımaları olabilir..

Steins;Gate

Zaman Yolculuğu Temalı En İyi 7 Anime

Steins;Gate’in MyAnimeList’te birinci sırada olduğunu merak etmeye gerek yok.  Seri zaman yolculuğu temasını sarpa sarmadan derinleştirirken, zaman makinesi icat edildiğinde de karşılaşılacak sorunları gözler önüne seriyor. Seride ilk etapta geçmişe mesaj göndermekle başlayan zaman makinesi icadı, daha da geliştirilerek bireysel zaman yolculuğu yapılabilir hale getiriliyor.

Mahou Shoujo Madoka★Magica (Puella Magi Madoka Magica)

Zaman Yolculuğu Temalı En İyi 7 Anime

Madoka Magica  kafasında büyülü bir kıza dönüşmesi ile bilinir, bu noktada da zaman yolculuğunu bir silah olarak kullanması pek de sürpriz değil.  Homura Akemi‘nin gücünün kaynağı zaman manipülasyonu yapabilmesidir. Hikaye sadece bundan ibaret değil tabiki. Seri hakkında çok spoiler atmadan sadece izlemenizi söyleyebilirim.

Boku dake ga Inai Machi (Erased)

Zaman Yolculuğu Temalı En İyi 7 Anime

Boku dake ga Inai Machi serisi güçlü kılan şey zaman yolculuğu hikayesini ilgi çekici doğası ile birlikte ele almasıdır. Seride Satoru Fujinuma 29 yaşında, yalnız yaşayan ve pizzacıda çalışmasına rağmen aslında mangaka olan bir genç. Buna ek olarak Revival dediği ve kendisinin de kontrol edemediği bir zamanda sıçrama gücü var.

Charlotte

Zaman Yolculuğu Temalı En İyi 7 Anime

Ana karakterler zaman yolculuğu gücüne sahip olmasa da Charlotte serisinde özel güçlere sahip bir grup genç ele alınır. Bunlar arasında geçmişe yolculuk yapan karakter de seri boyunca önem teşkil etmiştir.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu (Re:ZERO -Starting Life in Another World-)

Zaman Yolculuğu Temalı En İyi 7 Anime

Subaru Natsuki zamanı geri alabiliyordu ancak bunun için ölmesi gerekiyordu. Her seferinde ölerek, beraberinde bilgisi ile birlikte geçmişe gidiyordu. Biriktirdiği bu ilgiler onun ölümünü önlemeye ve diğerlerini kurtarmaya yardımcı olabilecek miydi?

Mirai Nikki (TV) (The Future Diary)

Zaman Yolculuğu Temalı En İyi 7 Anime

Ana karakter Yukiteru Amano‘nun günlüğü gelecekte veya şimdide ne göreceğini söyler. Bunu yaparak Yuki,  potansiyel kötü durumlardan kendisini uyaran  günlüğün ona sağladığı anlık görüş elde eder. The Future Diary bireysel olarak zamanda yolculuk sağlamıyor ancak bir dizi yolla geleceği tahmin edebilmeyi ve bu yolla da listede bir takım kazançlar elde edebilmeyi sağlıyor.

*Liste hazırlanırken MyAnimeList‘deki verilerden yararlanılmıştır. 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz