En İyi ve En Kötü 10 Şişman Anime Karakteri

0
53

Snorlax_XY018

Şişman bir anime kahramanı hiç gördünüz mü? Muhtemelen hayır,  çünkü sayıları oldukça az. Animelerdeki şişman karakterler genellikle ya yemek yemeyi seven ya bir budala(otaku veya bilgisayar düşkünü- bazen ikisi birden-) toplumdan dışlanmış kişiler olarak ele alınır. Klişeleşmiş şişman kadın karakterler de yine aynı şekilde yemek yemeyi severler ve kişilikleri kiloları ile bütünleşmiştir. Sevimli ve nazik bir kızı resmederler.

Şişman karakterlerin fazla yer almaması çok doğal; çünkü şişman olma yüzdesi Asya’da oldukça düşük. Japonya’da nüfusun %5’i obez sadece. Japonya’da kilolu olmak elbette kötü değil ancak alışılmadık. Bu noktada da animelerde şişman karakterlerden çok zayıf karakterlere rastlamak kaçınılmaz oluyor.

Aşağıda en kötüden en iyiye doğru şişman anime karakterlerini sizler için listeledik:

10- Hanako Ohtani (Persona 4 The Animation)

Hanako_cudding_Kanji_when_she_is_sleeping

Hanako  klişe şişman anime kadın karakterin somut bir örneğidir. Komik bir şekilde neredeyse bir balon kadar şişmandır ve yemeğine kim yaklaşırsa yaklaşsın üzerine yuvarlanır. Kilosuna rağmen de kibirli ve kendini beğenmiştir.

9- Minamo Aoi (RD Sennou Chousashitsu)

maxresdefault

Ohtani gibi bir başka somut örnek ise Real Drive’dan. Animenin hiçbir karakteri büyük değil, normal tipte gerçekçi biçimde çizilmiş. Ancak geniş karakterlerin çekici olmayışı animede eleştirilmiştir. İnsanların bu yönde sinirli tepkileri olduğunu fark eden ekip, Minamo Aoi karakterini bu durumu tersine çevirecek şekilde oluşturmuştur.

8- Milluki Zoldyck (Hunter x Hunter)

Milluki's_room_2011

Milluki klişe erkek karakterlerden. Milluki bir otaku ve aynı zamanda mucit. Evinden hiç ayrılmayan, asabi ve bencil biri. Ohtani’nin  ikiz erkek kardeşi desek yanlış olmaz.

7- Haruyuki Arita (Accel World)

original

Haruyuki anime dünyasında ana karakter olan tek şişman karakter. Kiloları yüzünden ve tüm gününü bilgisayar başında oyun oynayarak geçirmesi nedeniyle toplumdan dışlanmıştır.Oynadığı video oyunda takipçileri onu küçük pembe domuz olarak görmektedir.

6- Witch of the Waste  (Howl no Ugoku Shiro)

howls-moving-castle-witch-of-the-waste

Witch of Waste sadece bu karakterin şeytani oluşu anlamına gelmiyor. Aynı zamanda bu karakter daha güzel ve genç görünmek için büyüler yapan biridir her ne kadar gerçek hayatta şişman biri olsa da. Aslında karakter toplumun ondan beklediği güzelliğe ulaşmak için çabalamaktadır.

5- Takeo Gouda  (Ore Monogatari!!)

big_1434054662_image

Takeo aslında şişman değil. Sadece iri kemikli ve fazla kaslı. Şişman veya kaslı her halükarda Takeo insanların kaçtığı biri. Özet olarak Takeo, kibar bir dev. Kibar ve bencil değil ve bir o kadar da şanslı ki gerçek benliğini gören bir kızla tanışıyor.

4- Chouza Akimichi ve Chouji Akimichi (Naruto)

Akimichi_clan

İkisi de yemeyi seven bir karakter. Bir savaşçı olarak kilolarına göre savaş stili ve kurallar geliştirmişler. Savaş teknikleri onları zorlu mücadelelere dayanan güçlü rakipler haline getirmiştir.

3-  Kosaku Tokita (Paprika)

tumblr_mv6xidSpLN1qgt370o1_1280

Kosaku büyümüş bir çocuk olarak görünse de kibar ve masum yalanlarının arkasında parlak bir beyin vardır.  O, diğer insanların hayallerine girmeye yarayan devrim niteliğinde bir teknoloji geliştirmiştir. Kosaku teknik olarak bilgisayar başında olan ve yemek yiyen klişe şişman bir karakter olsa da güzel bir kadının aşkına sahip olduğu için diğerlerinden sıyrılmaktadır.

2- Itaru Hashida (Steins;Gate)

itaru-hashida-6-free-hd-wallpaper

Daru, klişe şişman karakterlerin tam dışavurumu. Otaku, sürekli bilgisayar başında, sanal haremi olan ve biraz da sapkın biri.  Daru basitçe en iyi kilolu anime karakterlerinden birinin portresini çizer. Sadece anime kızlarını ve bilgisayarı seven normal bir karakterdir.

1- Tamako Inada( Gin no Saji /Silver Spoon)

gin-no-saji-01-tamako

Yemek yemekten fazlasıyla hoşlanan bir karakter. Anime henüz onun kilosuna odaklanmadan önce Tamako harika görünen kilolarını kaybetmiş biriydi. Ancak Tamakoyu Tamako yapan kiloları değil kişiliği. Bu nedenle zamanla insanlar Tamako’yu olduğu gibi kabul etmeye başlar.

*Liste hazırlanırken MyAnimeList deki verilerden yararlanılmıştır. 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz