En İyi 5 Romantik Komedi Manga Serisi

0
57

1. Skip Beat!
MAL Puanı: 8.73, Yayın Tarihi: Şubat 2002, Mangaka: Yoshiki Nakamura

En İyi 5 Romantik Komedi Manga Serisi

Star olmak amacıyla Tokyo’ya giden 16 yaşındaki Kyoko Mogami hayaline giden yolda çocukluk arkadaşı Shoo’yu takip etme kararı alır. Kyoko, Shoo’nun aslında onu kullandığını öğrenince çok sinirlenir ve star olup Shoo’yu alt etmeye yemin eder.

2. Dengeki Daisy
MAL: 8.57, Yayın Tarihi: Mayıs 2007, Mangaka: Kyousuke Motomi

En İyi 5 Romantik Komedi Manga Serisi

Ailesinin son ferdi olan abisi ölmeden önce Teru’ya, sıkıntıda olması durumunda ”Daisy”e ulaşabilmesi için bir telefon bırakır. Abisinin ölümünden sonra ne zaman başı sıkışsa Daisy’e koşan Teru’nun Daisy ile arasındaki sıkı bir ilişki olmuştur.

3. Lovely★Complex
MAL: 8.56, Yayın Tarihi: Ağustos 2001, Mangaka: Aya Nakahara

En İyi 5 Romantik Komedi Manga Serisi

1.70 cm boyunda, hemcinslerine göre uzun boylu bir kız olan Koizumi ve kendisinden 10 cm daha kısa bir erkek olan Ootani birbirine zıt karakterleri zamanla onları birbirlerine yakınlaşma hikayesi sizleri bekliyor.

4. Fruits Basket
MAL: 8.53, Yayın Tarihi: Temmuz 1998, Mangaka: Natsuki Takaya

En İyi 5 Romantik Komedi Manga Serisi

Annesini kaybeden Kyoko Honda, bir süre dedesiyle yaşadıktan sonra kendi hayatını yeniden şekillendirmek amacıyla yaşayacak bir yer, arkadaşlar ve dostlar arama yolculuğunu konu alan manga sizleri bekliyor.

5. Kaichou wa Maid-sama!
MAL: 8.48, Yayın Tarihi: Aralık 2005, Mangaka: Hiro Fujiwara

En İyi 5 Romantik Komedi Manga Serisi

Bir zamanlar erkeklere eğitim veren Seiga Lisesinin karma hale gelmesiyle kızlar zor zamanlar yaşamaktadır. Bu soruna çözüm getirmek isteyen Ayazawa Misaki öğrenci konseyi başkanı olur. Okulda son derece sert ve otoriter olan Misaki, okul sonrası Maid Latte isimli bir cafede çalışmaktadır. Bu sırrını herkesten saklarken okuldan Usui Takumi adındaki çocuk onu görünce her şey değişir.

*Liste oluşturulurken MyAnimeList’deki verilerden yararlanılmıştır.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz