Dikkat Çeken 2018 İlkbahar Animeleri

0
62

İlkbahar,doğanın uyandığı gibi anime sektörünün de uyandığı mevsim olarak nitelendirilir ve bu nedenledir ki; TV serilerinden filmlere varıncaya kadar onlarca iyi yapım ardı ardına başlar. Bu sezon için an itibariyle açıklanmış 64 TV animesi, 32 film ve 19 OVA yapım bulunuyor ve bu yapımlar arasından seçim yaparken zorlandığımı itiraf etmeliyim.

Dikkat çeken yapımlara geçmeden önce listede yer almayan ama hayranların büyük bir sabırsızlıkla beklediği yapımlar hakkında kısaca bilgi aktarmak istiyorum.Boku no Hero Academia’nın 3., Major’ın 2.sezonu 7 Nisan’da başlıyor. Captain Tsubasa, Lupin III Part: V’, Shokugeki no Souma: San no Sara – Toutsuki Ressha-hen, Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online, Full Metal Panic! Invisible Victory’de Nisan’da başlayacak diğer önemli yapımlar.Ayrıca Nisan ayı filmler açısından da güzel bir ay olacak; Mary to Majo no Hana’nınBD/DVD çıkış tarihi20 Mart, Kemushi no Boro’nun Ghibli Müzesi gösterim tarihi21 Mart, Full Metal Panic! Movie 2: One Night Stand’ın BD/DVD çıkış tarihi28 Mart, Uchiage Hanabi, Shita kara Miru ka? Yoko kara Miru ka?’nınBD/DVD çıkış tarihi18 Nisan, Full Metal Panic! Movie 3: Into The Blue’nunBD/DVD çıkış tarihi25 Nisan, Haikara-san ga Tooru Movie 1: Benio, Hana no 17-sai’nin BD/DVD çıkış tarihi25 Nisan, Fate/Stay Night: Heaven’s Feel I. Presage Flower’ınBD/DVD çıkış tarihi9 Mayıs, Kimi no Koe wo Todoketai’ninBD/DVD çıkış tarihi25 Mayıs, Code Geass: Hangyaku no Lelouch III – Oudou’nun vizyon tarihi26 Mayıs. Shingeki no Kyojin’in 3.sezonundan önce yayınlanacak 3 bölümlük Ova’sı Shingeki no Kyojin: Lost Girls’ün ilk bölümünün yayın tarihi 9 Nisan.


TV SERİLERİ

Dikkat Çeken 2018 İlkbahar Animeleri
Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These – Kaikou

Kategori: Aksiyon, askeri, bilim-kurgu, uzay, dram
Stüdyo: Production I.G
Yayın Tarihi: Nisan 2018

Samanyolu galaksisini, yıldızlararası bir savaş etkisi altına almıştır. Çöküşteki Goldenbaum hanedanlığının hüküm sürdüğü Galaktik İmparatorluğu’yla, işlevselliğini yitirmiş demokratik federasyon Hür Gezegenler Birliği arasında geçen bu savaşta; on binlerce uzay gemisi ve milyonlarca asker çarpışmaktadır. Sahneye iki kumandan girer: İmparatorluk Amirali Reinhard von Lohengramm ve HGB’nden Yang Wenli.

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These Seiran 1,2,3 isimli devam projelerinin (film) de 2019’da gelmesi beklenmektedir. Ayrıca bu serinin 1988 ve 1997 yılları arasında yayınlanmış Ginga Eiyuu Densetsu (110 bölümlük OVA) isimli alternatif bir versiyonu da bulunmaktadır.

Dikkat Çeken 2018 İlkbahar Animeleri
Golden Kamuy
Kategori: Aksiyon, macera, tarihi, seinen
Stüdyo: Geno Studio
Yayın Tarihi: Nisan 2018

Sugimoto, Meiji Dönemi’nde, Japonya’nın kuzeyindeki Hokkaido’da meydana gelen Rus-Japon Savaşından sağ olarak kurtulur. Savaş boyunca “Ölümsüz Sugimoto” olarak anılan bu adam, şimdilerde savaşta ölen arkadaşının karısını kurtarma ümidi ile altınla vaat edilmiş zenginliğin peşine düşer. Bu altın avcılığı süresince, yozlaşmış suçluların sakladığı altın gömüsüyle alakalı ipuçları bulur.Kötü iklim şartlarında hayatını kurtaran Aunili bir kızla ortak olarak, altını arayan amansız suçlulara karşı ölüm-kalım mücadelesine girerler.
Dikkat Çeken 2018 İlkbahar Animeleri
Tokyo Ghoul:re
Kategori: Aksiyon, dram, korku, gizem, psikoloji, seinen, doğa üstü
Stüdyo: Studio Pierrot
Yayın Tarihi:3 Nisan 2018

CCG’nin Anteiku baskınından bu yana iki yıl geçmiştir. Tokyo’daki atmosfer, CCG’nin artan nüfusundan ötürü büyük ölçüde değişse de, Ghoul’lar, hala bir tehlike unsuru olarak algılanmaktadır, özellikle GCG’nin kendi varlıklarına kastı olduğunu düşünen Aogiri Tree örgütü.

Quinx Squad olarak bilinen özel bir ekip CCG’ya Tokyo’nun istenmeyen sakinlerini yok etmek konusunda destek çıkar.Ghoul’ların özel yeteneklerinden faydalanmak için ameliyat geçirmiş bu insanlar tehlikeli yaratıkları yok etmek için operasyonlara katılırlar.Bu grubun lideri Haise Sasaki, ünlü özel sınıf araştırmacısı Kishou Arima tarafından eğitilmiş yarı-ghoul, yarı insan.Ancak, bu genç adamın ilk ilgi çeken detayı gözleri olsa da, eskiden olduğu kişiyi yavaş yavaş anımsaması da karmaşık olayları beraberinde getirir.

Dikkat Çeken 2018 İlkbahar Animeleri
Steins;Gate 0

Kategori: Bilimkurgu, gerilim
Stüdyo: White Fox
Yayın Tarihi: Nisan 2018

Çılgın bilim adamı Okabe, Kurisu’yu kurtarmaya yönelik girişiminde başarısız olduktan sonra pes eder ve hayat dolu çılgın bilim adamı benliğini geçmişin tozlu sayfalarına gömer. O, artık bizim tanıdığımız “Hououin Kyouma” değildir.

Her şey artık normalleştiğinde, kendisine bir insanın belliğini depolayan bir cihazı test etmeye başladığını ve karakterleri, kişilikleri ile bir simülasyon oluşturduğunu söyleyen Kirusu ile tanışarak geçmişe çekilir. Okabe de teste başlar ve Kurisu simülasyonunun beklenmedik bazı trajedileri de beraberinde getirdiğini deneyimler.

“Zero”, orijinal hikayeyi mümkün kılmak için katkıda bulunan Beta Attractor Field’ın geleceğini keşfeden bir yan hikayedir.

Dikkat Çeken 2018 İlkbahar Animeleri

Devils Line
Kategori: Aksiyon, dram, romantizm, vampir, seinen
Stüdyo: Platinum Vision
Yayın Tarihi: Nisan 2018
Anzai, yarı vampir ve Tsukasa ise sıradan bir liselidir. Vampirler insanlar gibi göründüklerinden kolayca insanlara karışmış şekilde yaşabilirler.Bu yüzden devlet onların varlığının farkında bile değildir. Onların da kan içmeye ihtiyaçları yoktur, lakin kızgın olduklarında kontrol edilemez canavarlar haline gelebilirler.

FİLMLER

Dikkat Çeken 2018 İlkbahar Animeleri
Bungou Stray Dogs: Dead Apple

Kategori: Gizem, seinen, doğaüstü güçler
Stüdyo: Bones
Yayın Tarihi: 3 Mart 2018 (Vizyon tarihi)

Filmin hikayesi, dünya çapında birbiri ardına gerçekleşen intihar girişimlerinden sonra olay yerinde garip bir sisin ortaya çıkmasıyla başlar. Ango Sakaguchi’nin talebi üzerine; Armed Detective Agency, kendisini “koleksiyoner” olarak adlandıran ve intihar vakaları ile bağlantısı olduğuna inanılan Tatsuhiko Shibusawa’yı araştırmak için yola koyulur.

Dikkat Çeken 2018 İlkbahar Animeleri

Batman Ninja
Kategori: Aksiyon, dövüş sanatları
Stüdyo: Kamikaze Douga
Yayın Tarihi: 24 Nisan 2018 (Dijital)

Gorilla Grodd’un zaman makinesinin transferi esnasında Batman ninja çağı olarak anılan zamanda kendisi bulur, bu macera dolu yolculuk da elbette yalnız değildir; feodal Japonya’ya en büyük düşmanlarından bir çoğunun yanısıra Dark Knight müttefiklerinden birkaçı da gelmiştir. Kötü adamlar bölünmüş ülkeyi yöneten feodal lordların ünvanını ele geçirirken Joker de savaşan gruplara liderlik etmeye başlar.Batman’in yüksek teknolojili silahlarının neredeyse hiçbiri yanında olmadığından müttefiklerine (Catwoman ve genişletilmiş Bat aile dahil) güvenerek ülkeyi düzene sokmalı ve günümüz Gotham Şehrine dönmelidir.

OVALAR

Dikkat Çeken 2018 İlkbahar Animeleri

B: The Beginning
Kategori:
Dram, fantazi, bilim-kurgu
Stüdyo: Bones
Yayın Tarihi:2 Mart 2018


Gelişmiş teknolojiyle çalışan bir dünyada, Cremona’nın adalar ülkesinde suça dayalı eylemler baş gösterir. Bilim insanlarının evrensel barışın umudu olarak gördüğü ‘yeni insanlar’ bambaşka planları olan kötü bir grup tarafından kaçırılır. Kahramanımız Koku, Kraliyet Polis Teşkilatı’nın (RIS) efsanevi araştırmacısı Keith ve bu suçları işleyen gizemli suç örgütü arasındaki ilişki ne olabilir?

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz