Dikkat Çeken 2017 Sonbahar Animeleri

0
51

Dikkat Çeken 2017 Sonbahar Animeleri

2017 sonbahar sezonu hevesle beklenen birçok animeyi içeriyor. Bunların içinde aşağıda başlıklar halinde kısaca inceleyeceğim animeler olmakla birlikte birçok da devam serisi var. Başta da Shokugeki no Souma: San no Sara geliyor. Aynı isimli serinin üçüncü devam sezonu olan anime, sadece yemek sevenlerin değil, ilginç karakterleriyle birçok shounan izleyicisinin de ilgisini çekmişti. Bu sezon merakla beklenen bir başka devam animesi ise geçtiğimiz yıl izlediğimiz bizi duygusal ruh haline sokan 3-gatsu no Lion’un ikinci sezonu; 3-gatsu no Lion 2nd Season. Yarıda bıraktığımız Rei’nin hikayesi burada devam ediyor. Yine geçen yıl izlediğimiz ama aslında oldukça eski bir anime olan Osomatsu-san’ın da devam sezonu geldi; Osomatsu-san 2nd Season. Aynı komediyle hikaye devam ediyor elbette. İki yıl önce izlediğimiz bir anime olan Kekkai Sensen’in de ikinci sezonu bu sezonun beklenenleri arasındaydı; Kekkai Sensen & Beyond. O da ilk sezon kadar, hatta sanırım daha fazla seviliyor şu an. Sezonun sürpriz devam serisi ise Kino no Tabi: The Beautiful World – The Animated Series oldu. Zira bu animenin ilk sezonu çok sevilmesine rağmen yıllarca devam sezonu gelmemiş, sevenlerini eli böğründe bırakmıştı. Fakat bu sezon bekleyiş son buldu. Aşağıdaki liste ise dikkat çeken yeni animeler;

Dikkat Çeken 2017 Sonbahar Animeleri

Mahoutsukai no Yome

Kore Yamazaki’nin mangakası olduğu fantastik, shounan manga serisinden uyarlanan anime sonbahar sezonunun merakla beklenen yapımlarının başında geliyor. Zira geçtiğimiz yıl başlayan ve uzun aralıklarla yayınlanan üç bölümlük ova serisi çok sevilmişti. Oldukça zor şartlarda büyümüş olan ve şu an yaşamında tutunacak herhangi bir dalı olmayan Hatori Chise’nin karşısına hiç ummadığı bir zamanda bir büyücü çıkar ve ona bir anlaşma sunar. Bu anlaşmaya göre büyücü Hatori’yi yaşadığı hayattan kurtaracaktır. Fakat karşılığında kendisinin yardımcısı ve gelini olmasını istemektedir. Bu hikaye ile gelişen anime, Wit Studio’sunun bir serisi ve 24 bölüm olarak yayınlanacak.

Dikkat Çeken 2017 Sonbahar Animeleri
Inuyashiki

Sezonun bir başka ilgi çeken yapımı da Inuyashiki. Çünkü animenin uyarlandığı manganın yaratıcısı aynı zamanda Gantz’ın da yaratıcısı. Oku Hiroya’nın bir başka serisi olan Inuyashiki bu sezon merakla beklenenlerdendi. MAPPA’nın işi olan anime 11 bölüm olarak yayınlanacak. Konusu ise kısaca şöyle; Inuyashiki Ichiro 58 yaşında ailesiyle bağını koparmış bir adam. Üstelik kanser olduğunu da yeni öğrenmiş. Fakat uzaylıların dünyaya gelmesiyle tüm hayatı değişiyor. Zira Inuyashiki gözlerini açtığında artık kendi bedeninde olmadığını görüyor. Bu kurguyla gelişen hikaye fantastik, aksiyon, psikolojik, dram ve seinen türlerinde.

Dikkat Çeken 2017 Sonbahar Animeleri

Shoujo Shuumatsu Ryokou

White Fox stüdyosunun işi olan Shoujo Shuumatsu Ryokou bilimkurgu, macera ve gündelik hayat türünde bir anime. Hatta zaman zaman psikolojik içeriği olduğu bile söylenebilir. 12 bölüm olarak yayınlanacak olan anime aynı isimli mangadan uyarlama. Post-apokaliptik bir hikayesi olan animenin iki ana karakteri var. Chito ve Yuuri bu mahvolmuş dünyada yiyecek ve mekanik parçalar arayarak yaşamaya çalışmakta. Hikaye ise bu iki kızın bazen duygusal bazen de heyecanlı olan bu macerası. Animenin dikkat çekmesinin nedeni ise savaş sonrası neredeyse yok olmuş dünyada insanlığa yapılan göndermeler.

Dikkat Çeken 2017 Sonbahar Animeleri

Juuni Taisen

12 Zodiak savaşçısının ölümüne savaştığı ve kazananın dileğinin gerçekleşeceği bir anime Juuni Taisen. 12 bölüm olarak yayınlanacak ve türü aksiyon. Her ne kadar tanıdık bir hikayesi olsa da Juuni Taisen bu baharın ilgi çeken animelerinden bir başkası aslında. Zira fragmanlarından anlaşılıyor ki aksiyonu had safhada olan bir anime. Serinin bir başka artısı ise senaristi Murai Sadayuki. Ki kendisi Cowboy Bebop, Natsume Yuujinchou Go, Perfect Blue ve Sennen Joyuu gibi muhteşem animelerin senaryolarında da parmağı olan bir kişidir.

Dikkat Çeken 2017 Sonbahar Animeleri

Kujira no Kora wa Sajou ni Utau

J.C.Staff’ın hazırladığı shoujo, dram, gizem ve fantastik türlerinde bir anime olan Kujira no Kora wa Sajou ni Utau 12 bölüm sürecek bir seri. Çamur Balinası denilen bir adada yaşayan Chakuro, adanın arşivcisi. Fakat adanın ilginç bir özelliği var, birçok kişiye özel güçler veriyor fakat bu güçler taşıyıcılarının erken ölümüne neden oluyor. Chakuro ve arkadaşları bir gün tesadüfen farklı adalar keşfeder fakat adanın yerlilerini bir türlü bulamazlar. Kısa bir süre sonra ise Chakuro kaderini değiştirecek kızla tanışacağı adayı keşfeder ve olaylar gelişir. Chakuro ve arkadaşlarının etrafında gelişen hikaye zaman zaman dram yüklü, şimdiden belirteyim.

Dikkat Çeken 2017 Sonbahar Animeleri

Just Because!

Sezonun romantik, dram ve okul türündeki animesi olan Just Because! yeni bir stüdyo olan Pine Jam stüdyosunun işi. Aynı zamanda da orijinal bir anime ve 12 bölüm sürecek. Animenin dikkat çekmesinin nedeni ise yazarı olan Kamoshida Hashida’nin aynı zamanda çok sevilen Sakurasou no Pet na Kanojo hafif romanının da yazarının olması. Yani yeni bir gençlik draması bizi bekliyor. Zaten “Olmak istedikleri kişi olamayan liselilerin hikayesi…” şeklinde yapılan tanımı da buna işaret ediyor. Konusu ise kısaca şöyle; lise son sınıfta olan bir grup öğrenci odak noktamız. Sadece mezun olmak isteyen bu grubumuzun hayatı eski arkadaşları Izumi Eita’nın geri dönüşüyle değişiyor. Çünkü o zamana kadar sadece mezun olmayı isteyen bu arkadaş grubu Izumi’nin gelişiyle daha canlı bir hal alıyor.

Dikkat Çeken 2017 Sonbahar Animeleri

Garo: Vanishing Line

MAPPA stüdyosunun bu sezon izleyeceğimiz bir başka animesi olan Garo: Vanishing Line, aksiyon, doğaüstü ve fantastik türlerde bir seri. Ayrıca orijinal bir anime. Russel City adı verilen bir şehirde geçen anime, kız kardeşlerini kaybetmiş Kılıç ve Sophine karakterierinin yollarının kesişmesi üzerine gelişiyor. Bu iki karakterin bir başka ortak noktası ise “Eldorado” kelimesi. Kılıç, kötülüğün yapmak istediklerini anlamak için bu kelimeyi araştırırken Sophine’nin kaybolan kardeşi arkasında sadece bu kelimeyi bırakmıştır. Ghost Rider filmiyle benzerlik taşıyan anime şeytanlar ve saf kötülük gibi demonik güçler de içeriyor. Anime orijinal hikaye ve yeni bir seri yani daha önce yayınlanmış olan Garo serileriyle bir alakası yok. Alternatif hikaye diyebiliriz bu anime için.

Bu yazı JaponSineması E-Dergisi YATTA’da yayınlanmıştır.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz