Dans Salonunun Kapılarını Aralayın: Ballroom e Yokoso

0
58

Dans Salonunun Kapılarını Aralayın: Ballroom e Yokoso

Salon danslarına tutkun musunuz? Vals, Tango, Latin, Quick Step…

Ulusal yarışmaları izlerken içiniz kıpır kıpır etmiyor mu? Sahnenin ve dansın büyüsü, ortamın aurası sizi etkilemiyor mu?

İşte tüm bu heyecanların buluştuğu bir anime ile karşınızdayım. Beni fazlasıyla heyecanlandırmış bir anime olduğu için sezonunu tamamlamasını bekleyemeden yazmak istedim. O yüzden beni mazur görün.

Ballroom e Yokoso, 2017 anime yapımlarından ve bölümleri hala devam ediyor. Bir Production IG yapımı olan seri, totalde 24 bölümden oluşuyor.(henüz tamamlanmadı). Konusuna değinecek olursak; ana karakterimiz olan Ortaokul öğrencisi Fujita Tatara,  gelecek adına hiçbir planı olmayan bir öğrencidir. Çevresinde pek bir arkadaşı ve sahip olduğu bir hobisi yoktur. Bir gün birkaç öğrenci tarafından saldırıya uğrar ve motorlu bir adam tarafından kurtarılır. Adı Kaname Sengoku olan adam, Fujita’yı dans salonuna götürür.  Sengoku bir balo öğretmeni ve profesyonel bir dansçıdır. İlk başta istemeyerek Sengoku ile dans derslerine başlayan Fujita, dansın tadını ve tutkusunu aldıktan sonra kursa devam etmek ister. Dans alanında Fujita’nın farklı bir yeteneği olduğunu keşfeden Sengoku, ona eğitim vermeye başlar. Pist ve dans yarışmaları yolunda Fujita’nın macerası başlamış olur.

Dans Salonunun Kapılarını Aralayın: Ballroom e Yokoso

Seride Fujita’nın dansa karşı bir anda tutku sahibi olması ve azimle dans hareketlerini çalışması, onun bu dünyaya girmesini kolaylaştırmıştır. Çünkü bir şeyi yapmak istediğinizde önünüzdeki engelleri de rahatlıkla aşabilirsiniz. Geleceğe dair hiçbir hobisi ve amacı olmayan Fujita için dans, geleceğe açılan bir kapı haline gelmiştir. Okul arkadaşı Hanaoka Shizuku’nun da aynı stüdyoda dansa gelmesi onu pek memnun etmiş ve sanırım Shizuku’ya karşı da birtakım hisleri oluşmuştur. Shizuku’nun dans partneri Hyodo Kiyoharu (benim serideki favori karakterlerimden biri) muazzam bir dansçıdır. Küçüklüklerinden beri ikisi partnerdir ve yarışmalara katılmışlardır. Onları gören Fujita elbetteki daha fazla hırslanacaktır. Sengoku senseinin nasıl dans ettiğini söylememe bile gerek yok. Ateş parçası gibi, oldukça etkileyici dans performansı var.

Velhasıl Fujita, uzun çalışmalar ve azimle (izlediğim bölümlere kadar söylüyorum), Tenpei Yarışması’nda finallere kadar geliyor. Tabi bu sürece kadar Hyodo Mikasa yarışmasında sakatlanıyor. 6 ay men cezası alıyor. Shizuku, Gaju adındaki bir çılgın gençle partner oluyor. Fujita’da Gaju’nın kız kardeşi Mako ile partner oluyor. Shizuku’yu bırakması ve Mako ile tekrar partner olması için iki çift Tenpei yarışmasında kapışıyorlar.(Şuana kadar gelen bölüm sayısına göre olay böyle gelişti.)

Dans Salonunun Kapılarını Aralayın: Ballroom e Yokoso

Fujita’nın sahnedeki duruşu, dansa olan/gelişen tutkusunu ritimlerine ve mimiklerine yansıması, sahnede ışığı almasını sağlıyor. Onun tutkusunu ve azmini gördükçe heyecanlanmamak elde değil. Bu tarz yapımlardan ve salon danslarından hoşlanan biri olarak bu animenin hemen dikkatimi çektiğini ve kesinlikle izlemem gerekn bir anime olduğunu hissettim. Bölümleri henüz tamamlanmamış olsa da kesinlikle izlenmesi gereken bir anime.

Animede sevdiğim yönlerden birisi çizimleri. Romantik dokunuşlara sahip göz çizimleri, dans ederken ki zarif çizimler gerçekten büyüleyici. Sevdiğim diğer yönlerden birisi ise bana Yuri on Ice animesini anımsatması. Puz pisti üzerindeki Victor’un paten kayışını ve Yuri’yi eğitmesi vs. aklıma geliyor sürekli.

Umarım bölümleri kısa sürede gelir. İzlemeden geçmeyin derim!

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz