Chihayafuru Filmi Aşk Filmleri Arasında Öne Çıkıyor

0
54

Chihayafuru Filmi Aşk Filmleri Arasında Öne Çıkıyor

İlk Film Bu Cumartesi Vizyona Giriyor, 2. Film ise 29 Nisan’da Vizyonda Olacak

TOHO iki işbirliği videosu yayınlamaya başladı. Biri yakında gösterime girecek olan ve Yuki Suetsugu’nun Chihayafuru mangasından uyarlama aksiyon filmi, diğeri ise Çarşamba ve Perşembe sabahları yayınlanan programı NTV’s ZIP!. Videolarda Suzu Hirose tarafından oynanan Chihaya’nın şiir derlemesi olan Ogura Hyakunin Isshu’dan alıntılar yaptığını, aşk tavsiyeleri verdiğini görüyoruz.

İlk video, birinin, başkasına karşı olan sevgisinin bütün çevresi tarafından anlaşılabileceği korkusu üzerine tavsiyeler veriliyor. Chihaya Taira no Kanemori’nin şiir kitabı Ogura Hyakunin Isshu’dan 40. şiirden alıntı yapıyor ve aşık olmanın nasıl gizlemesi zor ve utandırıcı olduğundan bahsediyor. Orijinal manganın hikayesinde bu şiir Shinobu Wakamiya’nın en sevdiği şiir olan ve aşık olduğu kızın ismiyle başlayan Karuta Queen’dir.

İkinci video ise sevdiklerine sürekli mesajlar ve mailler atan ve sürekli cevap bekleyenlere tavsiyelerde bulunuyor. Chihaya Minamoto no Toshiyori’nin 74. şiirinden alıntı yapıyor ve aşık olan kişinin soğuk davranışlarını soğuk dağ meltemleriyle karşılaştırıyor. Chihaya sevilen kişiye çok fazla mesaj gönderilmesinin sinir bozucu bir şey olabileceğini ve cevap verilmemesi halinde ısrar edilmemesini gerektiğini söylüyor.

Birinci film, Chihayafutu: Kami no Ku(Chiharafuru: Üstün Cümle) bu Cumartesi vizyona giriyor. İkinci film Chihayafuru: Shimo no Ku ise 29 Nisan’da Japonya’da vizyonda olacak.

Filmin yıldızları(soldan sağa doğru):

Chihayafuru Filmi Aşk Filmleri Arasında Öne Çıkıyor

 • Yūki Morinaga(Kanojo wa Uso o Ai Shisugiteru), Mizusawa Lisesi’nin Karuta Kulübü üyesi Tsutomu Komano’yu canlandıracak.
 • Yūma Yamato(Silver Spoon, Crows Explode) Mizusawa Lisesi’nin Karuta Kulübü üyesi Yūsei Nishida’yı canlandıracakç
 • Shūhei Nomura(Taifū no Noruda, live-action Daily Lives of High School Boys, Hibi Rock: Puke Afro and the Pop Star) Chihaya’nın çocukluk arkadaşı Taichi Mashima’yı canlandıracak.
 • Suzu Hirose(Crows Explode, Umimachi Diary, Mamoru Hosoda’s The Boy and The Beast)  Chihaya Ayase’yi canlandıracak.
 • Mackenyu(Kamen Rider Drive: Surprise Future), Chihaya ve Taichi’yi karuta dünyasına çeken küçüklük arkadaşı Arata Wataya’yı canlandıracak.
 • Mone Kamishiraishi, Mizusawa Lisesi’nin Karuta Kulübü üyesi Kanade Ōe’yi canlandıracak.

Norihiro Koizumi (Midnight Sun, Kanojo wa Uso o Ai Shisugiteru) filmlerin yönetmenliğini  yapacak.

Diğer oyuncular:

 • Jun Kunimura(Black Rain, Kill Bill, live-action Attack on Titan’s Kubal, The Wind Rises’ Hattori) Chiba’nın öğretmeni ve akıl hocası Harada Chiba’yı,
 • Mayu Matsuoka”karuta queen” Shinobu Wakamiya’yı
 • Miyuki Matsuda(Hot Road, ZOO), Mizusawa Lisesi’ndeki bir öğretmen olan Taeko Miyauchi’yi,
 • Hiroya Shimizu(Slayer’s Chronicle) Hokuo Academy’nin Karuta Club’ı uyesi Akihito Sudo’yu,
 • Ryōtarō Sakaguchi Mizusawa Lisesi’nin Karuta Kulübü üyesi Hiro Kinashi’yi canlandıracak.

Pop grubu ‘’Perfume’’ film müziği ‘’Flash’’’ı icra edecek.

Kaynak: AnimeNewsNetwork

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz