Blade of the Immortal | Bir Samuray Öyküsü

0
98
Blade of the Immortal | Bir Samuray Öyküsü

Takeshi Mike’dan Bir Samuray Öyküsü; Blade of the Immortal, Türkçe ismiyle Ölümsüz Kılıç.

“Bazı anlar acıdır fakat hatırlandığında güç verir.”

“Yeri bilen göğü alır.”

Yönetmen Takashi Mike

Yazarlar: Hiroaki Samura (manga) Tetsuya Oishi (senaryo)

Efendisini öldüren acımasız bir samuray…

Manji’nin kız kardeşi gözleri önünde öldürülür. Kız kardeşi Maçinin intikamını almak için onlarca adamla savaşır, bedeni yaralar içinde kalır. Yine de son nefesine kadar intikam almaktan vazgeçmez. Kılıç tekniği iyi olan Manji sonunda galip gelir fakat kendisi de ölümün kıyısındadır. Daha önce nehirde karşılaşığı 800 yaşında o an gizemli kadın, Manji ölmek üzereyken bir anda belirir ve kılıçla göğsünde açtığı derin yaradan içeri kutsal kan kurtlarını emdirir. Bu şekilde Manji artık ölümsüzdür.

Blade of the Immortal | Bir Samuray Öyküsü

Rin’in babası Itto Ryu olarak adnlandırılan bir grup tarafından öldürülür. Annesi ise ortadan kaybolur fakat daha sonra öğrenecektir ki annesi de öldürülmüştür. Küçük Rin babasının mezarı başında ailesini yok eden IttoRyu grubundan ve onun başı Anatsu’dan intikam alacağına dair yemin eder. Gizemli kadın Rin’in karşısına çıkar ve bunu tek başına başaramayacağını Manji’yi koruma olarak almasını söyler. Rin, Manji’yi bulur ve ona korumaını olmasını söyler.

Ailesini kaybetmiş Rin için Manji bir abi, kızkardeşini kaybetmiş Manji içinse Rinartıkbirkızkardeştir.  Ölümsüz olmayı kendi seçmeyen Manji’nin artık yaşama sebebi vardır. Rin. Onu bütün acımasız adamlardan koruyacak ve kızın ailesinin intikamını alacaktır.

2017 yapımı fantastik bir dünya ile gerçeği bir arada kurgulayan filmde yoğun bir şekilde kan görüyoruz. İzlediğim en kanlı ve en kol, ayak kopmalı sahneler bu filmdeydi. Bu kadar itici sahneleri koymaya gerek olmadığını düşünüyorum. Süresi uzun bir yapım,  ikisaaat yirmi dakika boyunca beni aldı kendi dünyasına götürdü, bazen de gereksiz sahnelerle filmden kopmama sebep oldu.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz