Black Lagoon Anime Tanıtımı

0
52

Black Lagoon Anime Tanıtımı

Black Lagoon
ブラック・ラグーン

Tür: Aksiyon, Dram, Psikolojik, Suç

Bölüm: 12

Durum: Bitmiş

Yayın tarihi: 9 Nisan 2006, 25 Haziran 2006

Prömiyeri: Bahar 2006

Yapımcılar: Front Line

Lisansörleri: Geneon Universal Entertainment, FUNimation Entertainment

Stüdyo:  Madhouse

Kaynak: Manga

Süre: 24 dk.

Değerlendirme:  17+ (şiddet ve küfür)

Rei Hiroe tarafından yazılmış bir Japon manga serisidir.2002 den bu yana Monthly Sunday Gene-X de 10 serisi yayınlandı. Daha sonra Nisan 2006 Madhouse stüdyoları tarafından 12 bölümlük anime televizyon dizisi haline getirildi. Black Lagoon: The Second Barrage adıyla ikinci sezonu 2 Ekim 2006 yayınlanmaya başlayan seri 12 hafta boyunca soluk kesti. Black Lagoon: Roberta Kan Trail adıyala Temmuz 2010 da 5 bölümlük OVA seri yayınlandı.

Animenin Konusu

Tayland içinde suç dolu bir şehrin Roanapur. Yetkililerin olmadığı, kilisenin bile yolsuzluğun pençesinde kıvrandığı ahlaksız bir şehir. Mahkumlar ve soysuzlar için bir cennet. Şehir yasadışı faaliyetleri ve iş merkezlerinin yerel suç örgütleri tarafından yönetildiği için kötü bir üne sahip.

Sıkıcı ve monoton bir hayat yaşamakta olan Rokurou Okajima, ortalama bir Japon iş adamı. İlerleyen zamanlarda şirketi için, Güneydoğu Asya ya teslimat gezisi ile değişim için bir şans yakalar. Rokurou Black Lagoon denilen Roanapur da faaliyet gösteren bir paralı asker grubu tarafından yakalanır iş gezisi hızla yokuş aşağı gitmektedir. Grup Rokurou’ yu başarısız görüşmelerde bir pazarlık kozu olarak onu kullanmayı planlamaktadır. Şimdi terk edilmiş ve eski işvereni tarafından ihanete uğramış olan Rokurou, Black Lagoon katılmaya karar verir. Hayatta kalmak için, hızlı bir şekilde yeni çevresine uyum sağlamalı ve gelen kan ve sıkıntılar için kendini hazırlaması gerekmektedir.

Yüksek oktanlı gerilim içerisinde Black Lagoon ‘nın insan ahlakı ve erdemin derinliklerini araştırır. Rokurou’ nun yavaş yavaş iş adamından acımasız paralı askere dönüşürken onun için değerli olan felsefelerini sağlam tutmak için mücadele edişini izliyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz