Black Bird Manga Tanıtımı

0
49

Black Bird Manga Tanıtımı

Black Bird

Burakku Bādo

ブラックバード

Manga Türü: Komedi, Romantizm, Shoujo, Aksiyon, Doğaüstü Güç, Gizem

Yayın Tarihi: 26 Ocak 2007- 26 Mart 2013

Cilt Sayısı: 18

Bölüm Sayısı: 84

Shogakukan tarafından Betsucomi dergisinde  2007 yılında serileştirilen manganın  yazarlığını ve tasarımını Ou-sama no Shichiya, Rakuen, Seirou Opera ve Bitter: Nakechau Koi Monogatari gibi mangalara imza atmış Sakurakouji Kanoko üstleniyor. Ayrıca manga 2009 yılınca Shoujo dalında  54.Shogakukan Manga Ödülü’nü kazandı.

Manganın Konusu: Dünya bir takım gizemli “şeyler”le dolu. Ancak onları kimse göremediği için –Misao dışında- hayat huzurlu bir şekilde devam ediyor. Harado Misao, bu gizemli “şeyler”i görmesini sağlayan özel bir güce sahip. Ancak okul hayatının mutlu bir şekilde idame ettirmek için kimseye bir şey söyleyemiyor. Misao erkek arkadaşı olan arkadaşlarını kıskanıyor, çünkü o da normal bir liseli genç kız olmak ve erkek arkadaşıyla ilgili hayaller kurmak istiyor. (Küçükken Misao kendisiyle aynı güce sahip birisiyle tanışmıştı.)

Misao’nun günlük hayatı, onu şeytanların yemeye çalışmasıyla aniden değişir ve çocukken tanıştığı arkadaşı Kyo Usui geri gelir ve şeytanlardan onu korur. Bu olaydan sonra Misao şunu farkeder; şeytanlar için ya kehanet gelini olacaktır ya da kutsal yiyecek. Kyo da aynı zamanda şeytandır. (Bu arada şeytanların birçok klanı vardır. Kyo, Tengu”karga” klanındandır.)

Peki kaderi Kyo’ya bağlı olan Misao, çocukken söz verdikleri gibi Kyo ile evlenecek midir?

(Kyo’nun bu noktada Misao’ya karşı kötü hiçbir niyeti yok.)

Misao Kyo’nun okulda öğretmen olarak göreve başlamasıyla güvende olacak mı?
Misao’nun heyecanlı lise hayatı daha yeni başlıyor !

*Tam bir shoujo manga. Neden ödül aldığına şaşmamalı çünkü okumaya başladığınızda bırakamıyorsunuz. Hikayesiyle sizi kendisine çekiyor. 13-15+ yaş okumalı diye düşünüyorum. Shoujo tarzda en iyi mangalardan biri. Kesinlikle tavsiyeler edeceklerim arasında!

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz