Biraz Gizem Biraz Edebiyat I Bungou Stray Dogs

1
59

Biraz Gizem Biraz Edebiyat I Bungou Stray Dogs

2016 İlkbahar döneminin en iddialı anime serilerinden Bungou Stray Dogs, 12 bölüm bölüm olarak yayınlanması planlanan gizem, seinen, doğaüstü güçler etiketlerini üzerinde taşıyan seride edebi esintiler eşliğinde doğaüstü güçlerin konuştuğu bir dedektiflik hikâyesi sizleri bekliyor.

Kaynağını Young Ace manga dergisinde yayınlanan yazarlığını Kafka Asagiri‘nin, çizerliğini ise Sango Harukawa‘nın yaptığı aynı isimdeki manga serisi oluşturan animenin yapımcılığını Bones Stduio üstleniyor. Serinin yönetmenlik koltuğunda Soul EaterCaptain Earth ve Ojamajo Doremi çalışmalarıyla tanıdığımız Takuya Igarashi yer alırken senarist olarak RedlineCaptain Earth ve Boukyaku no Senritsu işlerine imza atan Yoji Enokido görev alıyor.

Biraz Gizem Biraz Edebiyat I Bungou Stray Dogs

7 Nisan 2016’da izleyici buluşan Bungou Stray Dogs’un seslendirme kadrosunda Osamu Dazai karakterini seslendiren Ajin‘de Nagai Kei, Chihayafuru‘da Taichi Mashima, Death Note‘da Yagami Light ve Nobunaga Concerto‘da Saburou’yu seslendiren Mamoru Miyano seslendiriyor. Serinin bir diğer karakteri Atsushi Nakajima karakterini Nanbaka‘da Juugo ve Kamigami no Asobi‘de Tsukito Totsuka karakterlerini seslendiren Yuto Uemura seslendiriyor. Serinin Doppo Kunikida karakteri Arslan Senki (TV)’de Daryun, Chihayafuru’da Arata Wataya ve Sakamichi no Apollon’daki Sentarou karakterlerini seslendiren  Yoshimasa Hosoya seslendirirken serinin bir diğer karakteri Akiko Yosano‘yu Owari no Seraph‘daki Yuuichirou’yu ve Shingeki no Kyojin‘deki Annie Leonhart karakterlerini canlandıran Yuu Shimamura seslendiriyor.

Biraz Gizem Biraz Edebiyat I Bungou Stray Dogs

Kaldığı yetimhaneden kovulan gidecek hiçbir yeri, yiyecek yemeği olmayan Nakajima Atsushi, açlıktan ölmek üzereyken nehirde ters dönmüş ve boğulmakta olan bir adamı kurtarır. Kurtardığı adam ise sürekli farklı şekillerde intihar girişimlerinde bulunan ve her seferinde başarısız olan dedektif bürosunun üyesi Osamu Dazai’dir. Kendisini kurtaran Nakajima’yı yanına alarak dedektif bürosuna gelir ve durumu partneri Doppo Kunikida’ya anlatır. İkili Nakajima’nın bir süreliğine yanlarında kalmasına izin verir. Görevleri icabı devlet ve polisin bakmadığı tehlikeli görevlere bakan özel güçlere sahip dedektif bürosunun üyeleri birçok şehri tehdit eden ve başına büyük ödül koyulan ”yırtıcı bir kaplanı” aramaktadır. Kaplanı aramak için Nakajima’yı yanına alarak göreve çıkan Dazai, ortaya bir sırrı çıkaracak ve bütün taşlar yerinden oynayacaktır.

Japon yazar Osamu Dazai’nin bir karaktere ismini verdiği, yine aynı şekilde seride onun eserlerinden ve diğer Japon edebiyat eserlerinden izlerin barındığı Bungou Stray Dogs’u merak edenler için serinin tanıtım fragmanını şuraya iliştiriyorum. İyi seyirler.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz