Bir Ronin ve Haydutun Amansız Macerası I Samurai Champloo

0
51

Bir Ronin ve Haydutun Amansız Macerası I Samurai Champloo

Samurai Champloo, Manglobe tarafından geliştirilmiş bir Japon anime serisidir. Yönetmen Shinichirō Watanabe, karakter tasarımcısı Kazuto Nakazawa ve mekanik tasarımcı Mahiro Maeda tarafından yönetilen bir üretim ekibi yer aldı. Samurai Champloo, Watanabe nin ilk yönetmenlik yaptığı anime televizyon dizisidir. Anime Shinji Obara taraından yazılmıştır.

Bir Ronin ve Haydutun Amansız Macerası I Samurai Champloo

19 Mayıs 2004 – 19 Mart 2005 tarihleri arasında Fuji Television ve İngilizce olarak SBS TV, Razer (Kamikaze), Animax, Animax Asia, Adult Swim (Toonami), Funimation Channel, Animax South Africa kanalları tarafından yayınlanan seri 26 bölümden oluşmaktadır. Tür olarak Aksiyon, Macera, Komedi, Tarih, Samuray, Shounen içeren seri şiddet ve küfür sebebiyle 17 yaş ve üzeri izleyiciler için uygundur. Samurai Champloo’un Masaru Gotsubo tarafından yazılmış 2 ciltlik manga serisi bulunmaktadır. Seri Kadokawa Shoten şirketinin aylık Shōnen Ace dergisi tarafından 26 Ocak 2004 – 26 Eylül 2004 tarihlerinde yayımlanmıştır.

Bir Ronin ve Haydutun Amansız Macerası I Samurai Champloo

Fuu Kasumi barışçıl küçük bir çay evinde çalışma günlerini geçiren genç ve beceriksiz bir garsondur. Bir grup samuray sürekli Fuu’yu taciz etmektedir. Fuu umutsuzca dükkanı koruması için Mugen’ı çağırır. Break dans hareketlerini anımsatan hızlı ve vahşi bir dövüş tekniğiyle tüm samurayları yener. Mugen, wordfighting tekniği ile hassas ve geleneksel bir tarza sahip olan isteksiz ronin Jin ile mücadele etmeye karar verir ve ikiside zorlu birer rakip olduğunu kanıtlar. Tek sorun, yanlışlıkla yerel yargıcın oğlunu öldürmek ve tüm dükkanı da yok etmiş olmalarıdır. Cezalandırmak için iki samuray yakalanır ve idam etmesi bekleniyor. Ancak iki samurayında onun korumaları için işe alınan Fuu tarafından kurtarılır. Artık gidecekleri bir yer var ama eski garsonun kendilerini temize çıkaracak olan ayçiçeği kokulu samurayları bulması gerek. Bu fikir ilk başta sıkıcı olmasına rağmen, ikili sonunda onun arayışı içinde kız yardımcı olmayı kabul ederler. Böylece, bu gizemli savaşçı bulmak için bir maceraya atılırlar.  Fuu, Mugen ve Jin’in birbirlerini öldürmesine engel olabilirse tabi.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz