Bilim Kurgu Severlere Japon TV Dizileri

0
58

Bilim Kurgu Severlere Japon TV Dizileri

JİN

Nişanlısının bitkisel hayata girmesiyle hayatı kendine zehir eden beyin cerrahı Minakata Jin, başarısız ameliyat sonrası nişanlısının bu duruma gelmesinden sürekli kendisini suçlamaktadır. Hiç ummadığı bir anda, hastanede bayılır ve gözünü açtığında kendisini Edo döneminde bulur. Kyotaro adlı bir adamın yardımıyla samuray saldırısından kurtulan Jin, başından ölümcül yara alan Kyotaro’yu yardım malzemesi olmadan kurtarır. Onun bu başarısından etkilenen Saki adındaki kızda (Kyotaro’nun kız kardeşi) Jin’in yardımcısı olmayı kafaya koyar. Ama Jin’in aklındaki tek şey günümüze dönebilmektir.

Bilim Kurgu Severlere Japon TV Dizileri

MİRAİ NİKKİ

Geleceğin kendisine hiçbir şey getirmeyeceğine inanan ve bu sebeple çalışmayan tembel üniversite öğrencisi Hoshino Arata, bir gün cep telefonunda bir gelecek günlüğü programı bulur ve anında hayatı değişir. Bu günlük sayesinde gelecekte olacak şeyleri öğrenmeye başlar. Ancak Arata’nın bilmediği bir şey vardır: bu günlük ile birlikte bir ölüm-kalım oyunun içine çekilmiştir.

Bilim Kurgu Severlere Japon TV Dizileri

ORTHROS

Doğa üstü güçlere sahip olan Ryuzaki Shinji, “Tanrı’nın Eli” adı verilen bir güce sahiptir. Ryuzaki bu elin sayesinde her türlü yarayı, hastalığı tek dokunuşuyla iyileştirme özelliğine sahiptir. Özünde saf, iyi kalpli biri olan ama elinin özellikleri gereği kötülük barındıran “Şeytan’ın Eline” sahip Aoi Ryosuke ise diğer karakterimizdir. Bu iki karakterin yollarının bir gün kesişmesiyle Yunan mitolojisindeki orthros “çift başlı köpek” hikâyesi başlar.

Bilim Kurgu Severlere Japon TV Dizileri

FUTATSU NO SUPİKA

Astronot olmak isteyen beş gençten babası roket tasarımcısı olan Asumi, uzayla ilgilendiği için liseyi bitirdikten sonra astronot eğitim okuluna gitmek istemektedir. Asumi bu zorlu hayalini gerçekleştirme yolunda zorlu rakiplerini alt etmek amacıyla arkadaşlarıyla birlik olmuştur. Acaba Asumi, hayallerine giden yolda arkadaşlarıyla başarılı olabilecek midir?

Bilim Kurgu Severlere Japon TV Dizileri

TİME SPİRAL

Çocukken kaçırılan ve bu olayın şokuyla travma geçiren Aizawa Natsuki, arkadaşı Kentaro’ya olan güveni ilen büyür. Üniversitede fizik okuyan Aizawa, yeni atanan Profesör Tatsumi Shuya ile tanışmasıyla çevresinde gizemli olaylar olmaya başlar. Geçmiş ile gelecek arasındaki zaman yolcusu Shuya’nın hayatındaki kahramanların kaderi ne olacaktır?

Önceki İçerikYuki Kajiura’nın Notalarıyla Fate/Zero
Sonraki İçerikGezegenler Arası Evrensel Bir Yarış; Redline
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz