“Başlangıcından Günümüze Japon Sineması” kitabımız çıktı!

2
75

"Başlangıcından Günümüze Japon Sineması" kitabımız çıktı!

Japon Sineması Platformu’nun kollektif olarak 8 yazarın imzasını taşıyan ”Başlangıcından Günümüze Japon Sineması” kitabı çıktı!

25 Aralık tarihinde yayınevlerinde satışına başlanan kitap, Japon Yayınları’ndan çıkarken Gökhan Kuloğlu tarafından hazırlandı. Platformun yazarlarından Ahmet Ziya Sekendiz, Birsen Albayrak, Ercan Gürova, Deniz Balcı, Olca Karasoy, Yeter Şeko ve Ayşe Altun’un yazılarının yer almakta.

Japonya’da ilk sinema gösteriminden bugüne kadar ki süreci ele alan kitabın açıklamasında:

Doğu’nun güneşi Japonya topraklarında sinemanın başlangıcından günümüze kadar uzanan yolculuğu sizleri bekliyor. Batıdan aldıklarını her daim yerelleştirmenin yollarını bulan Japon toplumunda sinemanın seyirciyle tanışması her ne kadar Batılı bir biçimde olsa da, zaman içerisinde yerel unsurlar tarafından kuşatılarak yeni bir anlatı dili oluşturmayı başarmıştır. Tarihin belli dönemlerinde ağır darbeler almasına rağmen dünya sinemasına adından söz ettiren filmler, yönetmenler ve özgün anlatı biçimleri bırakmayı başarmıştır.

"Başlangıcından Günümüze Japon Sineması" kitabımız çıktı!

Siyah beyaz filmler, perde arkasından gelen seslendirmeler, makyajlı yüzler, hareket ve müzik arasındaki kurgusal bütünlük ile gelenek biçimi yansıtan Japon sinemasının sessiz dönemi, savaş sonrası dönemde yerini bireye ve onun varoluşsal meselelerine eğilen daha özgürlükçü filmlere bırakmıştır. Televizyonun evlere girmesiyle, yaşanılan ekonomik krizlerle sarsılan Japon sineması günümüzde özgün örnekleriyle adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Kitabı satın almak için bazı siteler:

http://www.dr.com.tr/Kitap/Baslangictan-Gunumuze-Japon-Sinemasi/Kolektif/Sanat-Tasarim/Sinema/urunno=0001683964001?gclid=COO5pPHa-NICFRY8Gwodiv0MDA

http://www.idefix.com/Kitap/Baslangictan-Gunumuze-Japon-Sinemasi/Kolektif/Sanat-Tasarim/Sinema/urunno=0001683964001?gclid=CIS94_Ha-NICFdRAGwodj7cJqg

https://www.nobelkitap.com/japon-sinemasi-313550.html

https://www.pandora.com.tr/urun/japon-sinemasi-baslangicindan-gunumuze/539833

https://www.eganba.com/kitap/japon-sinemasi-ciltli-kolektif/9786056550515

http://www.babil.com/japon-sinemasi-kitabi-kolektif

http://www.kitapyurdu.com/kitap/japon-sinemasi/412501.html&filter_name=japon%20sinemas%C4%B1

https://www.odakitap.com/japon-sinemasi-kolektif/9786056550515

https://www.sozcukitabevi.com/Kitap/japon-sinemasi/kolektif

https://www.kitapdenizi.com/japon-sinemasi

http://www.kitapzen.com/japon-sinemasi-ciltli.htm

Önceki İçerikJapon Sinema E-Dergisinin 12. sayısı okurlarla buluştu!
Sonraki İçerikYetişkinler Dünyası İçin 6 Hentai Anime
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz