Basilisk Manga Tanıtımı

0
54

Basilisk Manga Tanıtımı

Basilisk
バジリスク

Mangaka: Masaki Segawa

Manga Türü: Aksiyon, Macera, Tarihi, Trajedi, Romantik

2003-2004 yılları arasında Kodansha’nın Young Magazine Uppers dergisinde yayınlanan tarihi-aksiyon manga seridir. Mangaka Masaki Segawa’nın 5 cilt olarak yayınlanan manga serisi 2005 yılında, Gonzo stüdyosundan yönetmen Fumitomo Kizaki tarafından 24 bölümlük TV anime serisine uyarlandı.

MyAnimeList‘te 10 üzerinden 7.73, MangaFox‘da ise 5 üzerinden 4.79 puan alan Basilisk, Japonya’nın Showa dönemini en güzel ele alan manga serilerinden birisidir. Ninja geleneğinin bir toplum üzerinde açtığı derin yaralar ve bu yaralar altında ezilen, yer bulamayan masum sevginin portresi kusursuzca çizilmektedir.

Karakter çizimleriyle okuyucuyu büyülen Basilisk serisinde en çok öne çıkan unsur ise atmosfer ve kadın karakterlerin çizimindeki gerçekçi tavırdır. Okurken dönemin atmosferini ciğerlerinizde solumanızı sağlayan çizimler ile büyüleyici bir hikâye sizleri bekliyor.

Manganın Konusu

Kaderleri savaşmak olan Kouga ve Iga klanları, 400 senedir süren bir savaşın içindeki iki ninja klanıdır. Doğaüstü yeteneklere sahip olan iki klandan Kouga Klanı’ndan Gennosuke ve Iga Klanından Oboro birbirlerine aşıktırlar ama kaderlerinde savaşmak vardır.

Yeni Tokugawa Shogunu’nu belirlemek için iki klan arasındaki barış Hattori Hanzo tarafından bozulur. İki klanın liderine de üzerinde iki klandan seçilmiş 10 ninjanın ye aldığı bir parşömen mesaj verilir. Ve böylece evlilik hazırlıkları yapan Kouga klanından Gennosuke ve Iga Klanından Oboro’nun mutluluklarının arasına savaş girer. Amansız mücadele başlar.

Ninja tarihinin ardında yatan acı ve kanlı gerçek sizleri bekliyor.

Önceki İçerikBakuretsu Tenshi Anime Tanıtımı
Sonraki İçerikEn İyi Anime Ending Müzikleri #2
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz