Bakemono no Ko Anime Tanıtımı

0
60

Bakemono no Ko Anime Tanıtımı

Bakemono no Ko
バケモノの子

Anime Türü:  Komedi, Fantastik, Dram

Vizyon Tarihi: 11 Temmuz 2015

Japon Akademi Ödülleri dahil olmak üzere birçok festivalde ödül alan Mamoru Hosoda’nın yönetmenliğini yaptığı Bakemono no Ko, yılın en güzel filmlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Filmin Konusu

Film yaşanılan dünyayı ikiye ayırarak başlıyor. İnsanların dünyası ve Canavarların dünyası.

İnsanlar dünyasında, babasından boşanan annesinin ölümüyle tek başına kalan 9 yaşındaki Ren’i akrabaları yanına alıp varis olarak yetiştirmek isterler. Gerçek anlamda hiçbir zaman kendisine ilgi göstermemiş akrabalarıyla yaşamak yerine Ren, evden kaçar ve sokakta yaşamaya başlar.

Diğer taraftan canavarların dünyasında belli zamandan sonra baştaki usta reenkarne olarak seçtiği bir özellikte tanrı haline gelmektedir. Bunun olabilmesi içinde adaylarından birinin kazanması gerekmektedir. Canavar Krallığında iki güçlü usta adayı vardır. Bunlardan biri kibar, dövüş sanatlarında usta, ailesi ve öğrencileri olan  Iôzen’dir. Diğeri ise tembel, yaptığı kaba-umursamaz davranışlarla herkesin tepkisini çeken, aile ve öğrencisi olmayan bir başına yaşayan Kumatetsu’dur. Ustalığa aday olabilmesi için bir şart konmuştur, birini öğrencisi olarak yanına alacak onu yetiştirecektir. Nedir ki, bu davranışları nedeniyle kimse öğrencisi olmak istememektedir. İnsan dünyasında yoldaşı Tatara ile gezinti yaparken Ren adında bir çocukla karşılaşır, gözlerinin içine bakar ve onu öğrencisi olarak yanına almaya karar verir. Dokuz yaşında olduğu için ona dokuzuncu çocuk anlamına gelene Kyuuta adını koyar. Ama önemli bir ayrıntı vardır: canavarlar dünyasında insanların içindeki karanlığın uyanarak tehlikeli olacağı düşünüldüğü için buna olumlu bakılmamaktadır. Kumatetsu, tabuyu çiğner ve Ren’le birlikte uzun, çekişmeli bir büyüme yolculuğuna başlarlar.

Bakemono no Ko Fragman

Önceki İçerikJaponya’da Bebek Yapımı Geleneği
Sonraki İçerikEn İyi Anime Opening Müzikleri #4
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz