Bahar Çiçekleri Festivali: “Hana Haru Festa”

0
49

Bahar Çiçekleri Festivali: "Hana Haru Festa"

Baharın gelmesiyle birlikte her yerde çiçeklerin açtığını ve doğanın nasıl renklendiğini görürüz. Japonya’da baharın gelişi festivallerle kutlanıyor. Gelenekselleşen bu festivallerden birisi de “Hana Haru Festa”. Türkçeye çevirirsek Bahar Çiçekleri Festivali diyebiliriz. Her yıl nisan ayında Aibahama Park’ta gerçekleşen Hana Haru Festivali’ne Tokushima kenti ev sahipliği yapıyor.

Nisan ayı ortasında 3 gün gerçekleşen festivalde geleneksel Japon folk dansı olan Awa Odori dansı birçok grup tarafından sergileniyor. Bunun yanı sıra Hana Haru festivalini özel kılan şeylerden birisi de Ramen Sergisi. Bu sergide en iyi ramen duraklarından birinin Tokushima olduğu vurgulanıyor. Ayrıca festival boyunca Tokushima’nın el yapımı ürünleri katılımcıların beğenisine sunuluyor.

Hana Haru Festa ile bahara merhaba !

Festivalden kareler:

Bahar Çiçekleri Festivali: "Hana Haru Festa" Bahar Çiçekleri Festivali: "Hana Haru Festa"Bahar Çiçekleri Festivali: "Hana Haru Festa"Bahar Çiçekleri Festivali: "Hana Haru Festa"Bahar Çiçekleri Festivali: "Hana Haru Festa"Bahar Çiçekleri Festivali: "Hana Haru Festa"     Bahar Çiçekleri Festivali: "Hana Haru Festa"

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz