Atsuko Asano’nun Roman Serisi ‘’Battery’’ Animeye Uyarlanıyor

0
48

Tomomi Mochizuki’nin Yöneteceği Animenin Karakter Tasarımlarını Takako Shimura Yapacak

Fuji TV’nin dün yaptığı yayında duyurduğuna göre, Atsuko Asano’nun Battery baseball mangası TV animesi olarak temmuzda Noitamina’da yayına başlayacak. Fragmanın videosu websitesinde ve Twitter hesabında yayınlanmaya başladı.

House of Five Leaves’den tanıdığımız Tomomi Mochizuki animenin yönetmenliğini üstlenirken, Wandering Son ile tanıdığımız Takako Shimura ise orijinal karakter tasarımlarından sorumlu. Hideoki Kusama tasarımları animasyonlaştıracak ve animasyon yönetmenliğini yapacak, müzikler ise Fullmetal Alchemist’in de bestecisi olan Akira Senju’ya ait.

Atsuko Asano’nun Roman Serisi ‘’Battery’’ Animeye Uyarlanıyor

Kouki Uchiyama Takumi Harada’ya, Tasuku Hatanaka da Ko Nagakura’ya sesleriyle hayat verecek.

Asano’nun romanları, babasının tayini nedeniyle ortaokula başlamadan hemen önce Okayama’ya taşınan genç adam Takumi Harada’nın hikayesini anlatıyor. Takumi baseball oyununda bir atıcıdır fakat bu taşınmalarından sonra tam da artık baseball oynayamayacağını düşünürken sınıf arkadaşı Ko Nagakura’nın sürpriz ortaya çıkışıyla ikisi birlikte bir ‘’battery’’ yani atıcı ve yakalayıcının birlikte çalıştığı bir takım kurarlar.

Kyouiku Gagegki seriyi ciltler halinde 1996-2005 yılları arasında yayınladı ve ünlü yayıncı Kadokawa 2003-07 arasında karton kapaklı haliyle tekrar yayınladı. Chikage Yuniwa bu seriden 8 bölümlük bir manga uyarlaması yaptı. 2007’de Japonya’da filmi yapıldı ve seri dizi olarak 2008’de TV’de yayınlandı.

Kaynak: AnimesNewsNetwork

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz