Annie Ödülleri Kazananlar Açıklandı

0
49

Annie Ödülleri Kazananlar Açıklandı

Stüdyo Ghibli’nin Marnie Oradayken anime filmi ile Mamoru Hosoda’nın Çocuk ve Canavar anime filmi, bu yıl 43.sü düzenlenen Annie Ödülleri nde hiç bir ödül kazanamadı.

İki film de animasyon dalında bağımsız yapım ödülü için aday olarak gösterildi, ama Filme de Papel’in Boy and the World filmi, ödülü kazandı.

Ayrıca Marnie Oradayken filminden Hiromasa Yonebayashi, yazarlık ve yönetmenlik dalında olağanüstü başarı ödüllerine aday olarak gösterildi.

Yazarlık ödülü;

Pete Docter, Meg LeFauve ve Josh Cooley’e Pixar Animasyon Stüdyoları’nın Ters Yüz filmi için gitti. Yönetmenlik ödülü ise Pete Docter’a Ters Yüz filmi için gitti. Ters Yüz filmi, aynı zamanda en iyi animasyon ödülünü de kazandı.

ASIFA-Hollywood, bu sene animasyon dalında bağımsız yapım ödülünün eklenmesinin sebebi şu. “Hem geniş çapda filmlerin bilinmesi hem de bağımsız yapım animasyoncularının, anime ve özel prodüksiyonların hakettikleri değeri almasını sağlamak” olarak belirtti.

Stüdyo Ghibli’nin ortak kurucusu Isao Takahata, yaşam boyu başarı dalında Winsor McCay ödülünü kazandı.

UCLA School of Theater, Film and Television animasyon öğretimi görevlisi Charles Solomon, ödülü Takahata’ya sundu ve Stüdyo Ghibli’nin uluslararası müdürü, Geoffrey Wexler, onun adına ödülü aldı.

Stüdyo Ghibli ve Isao Takahata’nın Prenses Kaguya Masalı filmi ve Masaaki Yuasa ile Eunyoung Choi’nin Adventure Time’dan bir bölümü, geçen seneki ödüllerde aday olarak gösterildiler, ama kazanamadılar.

Kaynak: animenewsnetwork.com

Haber: Cihan Yavuzcan

Önceki İçerikNaruto Anime Müzikleri
Sonraki İçerikStar Wars: Güç Uyanıyor Japonya Hasılatı 10 Milyar Yen Oldu
20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz