Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 Akihabara

0
59

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 Akihabara

Akihabara,  Tokyo’nun Chiyoda bölgesindeki semtlerinden biridir. Akihabara adını akihabara elektrik kasabasından almıştır.  (Akihabara Denki Gai) 2. Dünya savaşından kısa süre sonra önemli alışveriş merkezleri müşteriler için elektrik ürünleri  satmaya ve karaborsaya dönüşmeye başlamıştı.

Akihabara’nın ününü anime ve manga cenneti olarak kazansa da, maid cafeleri ile de oldukça meşhurdur. Hizmetçi kıyafetleri içindeki  garson kızların sizi karşıladığı bu mekanlarda kendinizi bir animede gibi hissetmeniz oldukça olağandır. Sık sık animelere de konu olan maid kafeler popülerliğini her geçen yıl arttırmaktadır.

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 Akihabara

Anime demişken Akihabara’nın animelerde oldukça popüler bir mekan olduğuna değinmeden olmaz.  Karakterlerin özellikle okul çıkışı sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri olan Akihabara’yı ve ünlü mekanlarını gelin birlikte animelerde keşfedelim.

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraAkihabara Cross

Akahabara meydanı The Crossfield adı verilen ve metro istasyonuna oldukça yakın olan  iki geniş gösterişli binayla çevrilidir. Bu binalar Akihabara’nın görsel simgeleri olarak bilinir. En yeni animelerin gösterildiği bu binalar akihabara’ya eşlik eder.

UDX binası sıklıkla yeni yayınlanmaya  başlanan animelerin ve popüler idollerin reklamlarının gösterildiği binadır.  Akihabara’ya adım attığınız anda bu büyük ekranlarda gösterilen animelerin dünyasına girmiş olursunuz.

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraLove Live! School Idol Project

Otonokizaka  Academiden  9 kız lise öğrencisinin isteği alternatif bir evrende  okullarını temsil edebilecekleri  popüler bir idol grubu olabilmekti.  Bir futbol takımı gibi ama onun şarkı söyleyip dans eden kızlarla dolu hali gibi düşünebilirsiniz. Animenin Akihabara da geçtiği bölümde karakterler UDX binasının önündeyken gösterilmişlerdi.

Akihabara gerçek yaşamda idol olmak isteyen amatör sanatçıların sahne almasını sağlayan mekanlarla doludur. Akihabaradaki Twinbox ve Akiba mekanlarını ziyaret ederseniz bu performanslara şahit olabilirsiniz.

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraOre no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraRail Wars

Akihabara maid cafe kültürünü canlı tutan yerlerden biridir. Cadde boyunca karşınıza birden çok maid cafe çıkacağına emin olabilirsiniz.  Cadde boyunca yürürken sizi maid cafelere davet eden hizmetçi kıyafetli garson kızlar olacaktır. Animeden  fırlamış gibi görünen bu kızlar konuşma şekilleriyle de sizi biraz şaşırtabilir.  Cure Maid Cafe Akihabara da açılmış ilk kalıcı maid cafe olarak biliniyor. Cure geceleri bir çok profesyonel müzisyen anime karakteri konseptine bürünüyor. Bir çok maid cafenin aksine cure maid cafenin yemekleri lüks restoranlarla kıyaslanabilecek düzeyde. Bu yüzden kesinlikle ziyaret edilmeye değer yerler arasında.

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraCure Maid Cafe

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraLove Live! School Idol Project
Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 Akihabara
Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraAkihabara Street View

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraOre no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraGenshiken

Ünlü Mağazalar
Anime, manga ve elektronik eşya cenneti olan Akihabara’da meraklılarının ayak basar basmaz gittiği ünlü mağazalar vardır. Bu mağazalar  animelerde  Akiba’ya giden karakterler tarafından da ziyaret edilmiştir.

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraSofmap
Sofmap Japonya’nın geneline yayılmış elektronik eşya, oyun, anime dükkanı zinciridir.

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraAccel World
Accel World de dijital dünya ve gerçek dünya arasındaki bağlantının sınırları anlatılır. Animenin  ana karakteri Arita, Akihabara’yı ziyaret eder  bu elektronik cennetine oldukça aşina olduğunu gösterir.

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraGokukoku no Brynhildr
Brynhildr karanlık yönlerle dolu , gizemli karakterlerin özel güçleriyle ilgili bir yapım. Animenin Akihabara da geçen bölümünde karakterler bilgisayar parçaları almak için  birkaç mağaza geziyorlar.

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraAkihabara Gamers

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraLove Live! School Idol Project

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 AkihabaraDon Quijote
Japonya’nın  Wal-Mart’ı olan Don Quijote, adını talihsiz bir karakter olan don kişottan alıyor. Bu mağazada hemen hemen her şeyi düşük fiyata bulabilirsiniz.  Ayrıca burası Japonya’nın en ünlü idol gruplarından  AKB48′ın doğum yeri olduğu için de ünlüdür.

Animeleri Gerçek Mekanlarda Yaşamak #3 Akihabara

Kaynak: MyAnimeList

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz